Şeffaf Lateks Balonlar

Şeffaf balon, son yıllarda sadece Türkiye’de değil; tüm dünyada popüler olan ürünlerden. Geçmişte çok uzun aralıklarla, küçük varillerle üretime alınan şeffaf balonlar şuanda en çok döngüye sokulan ve çok kısa aralıklarla işlenen balonlardan. Sade ve şık bir ürün olması, süslemeye uygun oluşu, çeşitli yardımcı malzemelerle farklılaştırılabiliyor oluşu şeffaf balonun popüler olmasında oldukça etkili.

Şeffaf balonlar, balon süslemelerinde, baskılı ve baskısız olarak kullanılan, doğal lateksten üretilen renksiz transparan ürünlerdir. Transparan balon olarak da tabir edilen şeffaf balonların üretimi Kalisan ve Happy Balloons markalarıyla yapılır. Üretimi yapılan balonlar %100 doğal lateksten imal edilir. Plastik materyalden imal edilen, yanlarında yapıştırma izi bulunan 18″, 24″ ve 36 ” olarak satılan ürünler farklı ürün grubu olup lateks balonlarla karıştırılmamalıdır.

Yazıda şeffaf lateks balon üretimi, şeffaf balon fiyatları, satışı yapılan diğer şeffaf balon türleri, büyük şeffaf balon, konfetili balon yapımı, toptan şeffaf balon alımı, renk ve özellikleri gibi konularda bilgi edinebilirsiniz.

Şeffaf Balonlar’ın Özellikleri

Üretimini yaptığımız diğer tüm lateks balonlarda olduğu gibi şeffaf balonlar da helyum kalitesindedir bu sebeple şeffaf uçan balon yapmak mümkündür. Üründe helyum gazı kullanımı planlanıyorsa 3,2 gr’lık  iç mekan balonların tercih edilmesi balonun havada kalma süresini arttıracaktır. Şeffaf balonlarda helyum gazı kullanımı, ürünle farklı tasarımlar yaratılmasına imkan tanır. 2,2 Lt’lik bir gaz ile 15-18 adet uçan şeffaf balon yapılabilir.

 • Şeffaf balon sönükken kreme yakın bir tonda olup şişirildiğinde doğal rengini alır. Bu durum normaldir.
 • Ürünün rengi, üretim sonrası bekledikçe değişir; ancak şişirildiğinde yine aynı görünümü kazanır.
 • Sönük ve şişik renk değerleri farklıdır.
 • En şeffaf görünüm için maksimum seviyede şişirilmelidir.
 • Yaz aylarında, kış aylarına göre daha çabuk flulaşır.

Şeffaf Balon Fiyatları ve Satın alma

Şeffaf balon nerede satılır? Farklı renk ve ölçülerdeki tüm balon renkleri gibi şeffaf balonlar da Kalisan E-mağazadan satın alınabilir. Farklı miktarlardaki taleplerin karşılanabileceği alternatif adet ve ambalajlarda sunum hazırlanmıştır. Şeffaf balon fiyatları için e-mağazada yayınlanan baskılı ve baskısız kategorileri inceleyebilir; tercih ettiğiniz ürün ya da ürünleri online olarak satın alabilirsiniz. Sayfa sonundaki butonla online balon satış sayfasına yönlenebilirsiniz.

Şeffaf Balon Toptan Satış

Toptan şeffaf balon satışı için firmamızla mail kanalından iletişim kurabilirsiniz. Toptan alım için gerekli olan minimum sipariş 10 kolidir. Herbir kolide 100 adetlik 50’şer paket bulunur. Bu durumda, toplam satın alınması gereken miktar 500 paket olmalıdır.

Şeffaf Balon Çeşitleri

Şeffaf balon üretimi yuvarlak form ve kalp şekilli olarak yapılır. İstenirse logo baskılarında, özel baskılı balonlarda şeffaf balon tercih edilebilir. Şeffaf kalp balon üretimi daha nadir yapılmaktadır. Baskısız olarak üretilen şeffaf balonlar aşağıdaki gibidir.

Şeffaf Balon Boyutları
 • 5″
 • 8″
 • 12″ standart iç mekan ve dış mekan
 • 12″şeffaf kalpli balon
 • 27″ şeffaf büyük jumbo balon

En çok tercih edilen ürün 12″ boyutundaki ürünlerdir. 3,2 – 3,3 gr olarak satışa sunulur. Helyum gazı kullanımında balonun havada kalma süresi bu ürün gramajında optimum seviyededir.

Şeffaf baskılı balonlar hazır baskılı olarak da sunulan ve beğenilen bir ürün grubudur. Baskı şablonları sürekli yenilenmekte ve farklı tasarımlar oluşturulmaktadır. Güncel tasarımlar için e-mağazadan baskılı balon kategorisini inceleyebilirsiniz. Hepsinin zemini şeffaf lateks balon olmak üzere başlıca stok ürünleri:

 • Kırmızı kalpli çepeçevre
 • Beyaz kalpli çepeçevre
 • Renkli puantiyeli balon çepeçevre
 • Renkli çiçek baskılı çepeçevre
 • Beyaz çiçek baskılı çepeçevre
 • Renkli kelebek baskılı çepeçevre (8 renkte üretim)
 • Seni seviyorum yazılı kırmızı baskılı çift yüzey
 • I love you yazılı kırmızı baskılı çift yüzey
 • Meyve serilerinden; karpuz, çilek, limon, portakal, ananas
 • Hayvan serilerinden unicorn, fil, flamingo, kelebek
 • Şeffaf iyi ki doğdun balonları, 1 yaş ve hoş geldin bebek temalı balonlar
şeffaf kalpli balon

Baskılı Balon Siparişlerinde Şeffaf Balon

Özellikle kişiye özel baskılı balon siparişlerinde şeffaf balon sıklıkla tercih edilmektedir. Farklı süslemelerle konsepte uyarlanabilmesi nedeniyle talep gören bir üründür. Şeffaf üzerine istenilen herhangi bir renk ile baskı yapılabilir ve organizasyona uygun hale getirilebilir.

Kişiye göre hazırlanan İsim yazılı balon siparişi özel tasarım ve hazır taslak olarak yapılabilir. Benzer uygulamalar yaptırmak için web sitemizdeki özel baskılı balon sayfasını inceleyebilirsiniz. Ticari logo baskılı balon uygulamalarında şeffaf balon çok fazla tercih edilmese de talep halinde kullanılabilir.

Renkli Şeffaf Balonlar (Transparan Renkler)

Transparan balon olarakopak olmayan şeffaf balon renklerinin üretimi de yapılır. Bunlar, mor, bordo, yeşil , mavi gibi kısıtlı renklerdir. Opak olmayan bu ürünlerin, paket içindeki sönük görünümlerinden farklı ürün olduğunun anlaşılması oldukça zordur; şişirildiğinde kendi renklerini alarak farklılaşır.

Şeffaf mor olarak paketlenen bir ürün, siyah olarak algılanabilir. Yine yeşil, mavi, mor gibi renklerin sönükken paket içinde ayırt edilmesinin zor olması sebebiyle ülkemizde daha çok opak renkler tercih edilir.

Şeffaf Balon Süslemeleri

Şeffaf balonlar, süslemeye en müsait balon çeşitlerinden birisidir. Organizasyonların vazgeçilmezlerinden olan bu ürün, özellikle doğum günü ve düğün süslemelerinde özgün konseptler yaratılmasına imkan tanır. Şeffaf balonlar çoğunlukla farklılaştırmak için tercih edilir denilebilir.

Şeffaf Balon İçinde Balon

Şeffaf balon içine balon koyularak farklı dekorasyon örnekleri yapılabilir. Bu uygulama için şeffaf jumbo balon içine 12″ büyüklüğündeki balonlar kullanılabilir. Büyük şeffaf balon yerine, 12″ balonlar da kullanılabilir. Bu durumda dekorasyon yapılırken balonun içine 5″ küçük balonlar koyulabilir. Tüm latex balon çeşitlerini e-mağazadan online olarak satın alabilirsiniz.

Konfetili Balon Yapımı

Konfetili balon nasıl yapılır? Konfetili balonlar şeffaf balonlarla yapılır. Balon içinde renkli kağıt ya da konfetilerin kullanımıyla balonlara farklı bir görünüm elde edebilirsiniz. Bu tasarım çoğunlukla uçan balon yapmak için tercih edilir.

konfetili balon

Konfetili uçan balon yapımı için kırtasiyelerden alabileceğiniz yumuşak dokulu renkli kağıtları, yine kırtasiyelerden tedarik edebileceğiniz şekilli delgeçleri kullanabilirsiniz. Balon helyum gazı ile şişirildikten sonra herhangi bir yün ürünle elektriklendirildiğinde balonun içindeki konfetiler balonun tüm yüzeyine yapışacaktır.

(!) Konfetili balon yapılırken balonlar el pompası yardımıyla ya da helyum gazı ile şişirilmelidir; dikkatsizlik sonucu balon içindeki küçük kağıt parçaları nefes borunuza kaçabilir.

 Şeffaf Konfetili Balonlar (Yeni Ürün)

Şeffaf konfetili balonlar Kalisan’ın yeni ürünlerinden. Ek uğraşa girmeden hazır konfetili balonlarla organizasyonlarınızı renklendirebilirsiniz. Detay için bknz: konfetili balon

Şeffaf Balon Resimleri

Baskısız Şeffaf Balonlar
Özel Baskılı (isim yazılı) Şeffaf Balonlar
şeffaf kalpli balon


Şeffaf balonlar
 farklılaştırma örneği olarak sunulmuş olup balonlar aşağıdaki resimdeki gibi sade olarak gönderilecektir. Benzer uygulama yapmak için bknz: konfetili balon

Şeffaf Baskısız Balon:

Şeffaf baskısız balon farklı boyut seçenekleriyle ürün sayfasından satın alınabilir. Şeffaf balon 2333 renk kodu ile üretilir. Kalisan ürün boyutları: 5″, 8″,10″, 12″ iç mekan, 12″ dış mekan, 12″ Kalp, 27″ jumbo. Şeffaf balonda sunulan varyasyonlar için satın alma tablosunu inceleyebilirsiniz.

İç ve dış mekan süslemeleri için kullanılan balonlar farklı boyutlarda ve gramajda üretilir. Hammaddesi doğal latekstir, İzmir’de üretilir; Kalisan markası ile satışa sunulur. İncelediğiniz ürün kırmızı başlıkla işaretlenmiştir.

%100 geri dönüştürülebilir lateksten imal edilir. Helyum gazı kullanımına uygundur, helyum gazı kullanımıyla uçan balon haline getirilebilir.

12″ iç mekan şeffaf  balonlar:
3,2 – 3,3 gr ağırlığındadır. 30 cm çap 94 cm çevresidir. 10, 25 ve 100 adetlik paketlerde sunulur.

5″ şeffaf balonlar:
0,8 – 1gr ağırlığındadır. Çapı 12,50 cm, çevresi 39 cm’dir.
Sadece 100’lü paketlerde sunulur.

8″ şeffaf  balonlar:
1,8 – 2,0 gr ağırlığındadır. Çapı 20 cm, çevresi 62 cm’dir.
Sadece 100’lü paketlerde sunulur.

12″ kalp şeffaf  balonlar: 
3,5 gr ağırlığındadır. 30 cm çap 94 cm çevresidir. 25 ve 100 adetlik paketlerde sunulur. Her ne kadar aynı boyutta olsa da pastel renklere göre daha küçük şişer ve yapısı gereği serttir.

12″ dış mekan şeffaf  balonlar:
4,0 – 4,2 gr ağırlığındadır. 30 cm çap 94 cm çevresidir. Sadece 100’lü paketlerde sunulur.

12″ şeffaf kalp balonlar:
3.6 – 3.8 gr ağırlığındadır.
25 ve 100 adetlik paketlerde sunulur.

27″ şeffaf jumbo balonlar:
48-50 gr ağırlığındadır. 67,50 cm çap 210 cm çevresidir. Adet olarak satışa sunulur, belirtilen fiyatlar adet fiyatlarıdır.

Tüm adetler; üretici adı, uyarı talimatı gibi öğelerin bulunduğu Kalisan ya da Happy Balloons markalı ambalajlarda sevk edilir; markasız, uyarı ve barkod
etiketi bulunmayan şeffaf poşetlerde satış yapılmaz.

Şeffaf Balon

Şeffaf balon transparan ( renksiz) üründür. İç mekan ve dış mekan süslemeleri için kullanılabilir. Şeffaf balon 25 ve 100 adetlik paket seçimleriyle e-mağazamızdan satın alınabilir. *Stokta olmayan ürün için seçim çıkmayacaktır. Fiyatlar için adet seçiniz.  Kalisan üretici adı ve Happy Balloons markası ile İzmir’de üretilir.

Şeffaf balonlar süslemeye en uygun lateks balonlardır. Konfeti ve benzeri ürünlerle farklı görünümler elde edebilir, helyumlu ve helyumsuz olarak kullanabilirsiniz.

Şeffaf Balon Özellikleri

 • %100 geri dönüştürülebilir lateksten imal edilmiştir.
 • 3,2 – 3,3 gr ağırlığındadır.
 • İç Mekan ve dış mekan süslemeleri için kullanılabilir.
 • 25 ve 100 adet seçimleri ile satın alınabilir.
 • Helyum gazı kullanımına uygundur, gaz kullanımıyla uçan balon haline getirebilirsiniz.

Uyarı1:

 * Şeffaf balon sönükken kreme yakın bir tonda olup şişirildiğinde doğal rengini alır.
* En transparan görünüm için balonu maksimum seviyede şişiriniz.
 * Ürünün rengi, üretim sonrası bekledikçe değişir; ancak şişirildiğinde yine aynı görünümü kazanır.

Uyarı2:

şeffaf balon
şeffaf balonlar

Konfetili balon yapılırken balonlar el pompası yardımıyla şişirilmelidir; dikkatsizlik sonucu balon içindeki küçük kağıt parçaları nefes borunuza kaçabilir!