Kalisan Kauçuk San. ve Tic. Ltd. Şti. Kalisan ® markasıyla 1996 Yılından bu yana İzmir Çiğli AOSB’de faaliyetini sürdüren üretici firmadır. Birlikte çalıştığı aracı ve nihai tüketicileriyle bütünleşmeyi, sürekli büyümeyi hedef alan firmamız; her zaman yenilikleri ve yeni teknolojileri izleyen bir şirket olma; teknoloji, sistem ve işleyiş konularında öncü bir kuruluş olma felsefesindedir.

Firmamız birçok boyut ve renkte lateks balon üretir; kalite ve sağlık standartlarının sağlanması için yüzlerce maddelik kontrol listelerini istisnasız uygular. Yönetmeliklere uygunluğunun tespiti için, ürün değerlerinin uygunluğunu belirli aralıklarla akredite kuruluşlara denetletir. Markası ile kendi üretimini ve üretimlerinin pazarlamasını yaparken; yerel ve yabancı firmaların kendi ambalajlarında ürünleri sunmasında tedarikçi rolünü üstlenir. 

Balon üretim ve balon baskı makinelerini tasarlayabilecek; ihtiyaca göre yeniden dizayn edebilecek birikime sahibiz. Geliştime çalışmaları, lateks işleme prensiplerine uygun şekilde verimli ve standart üretim sağlayacak teknolojiler, bünyemizdeki mühendis ve teknisyenlerimizce gerçekleştirilir. Tamamen yerel unsurlarla gerçekleştirilen yenilikler yerel ve yurt dışı pazarlarında firmamızı güçlü kılmaktadır.

1996 yılında aylık 1 milyon balon üretimi ve 90 bin balon baskı uygulaması ile yola çıktığımızda, önümüzdeki 10 yıllık süreçte aylık beş milyon balon üretmeyi ve üç milyon balon baskı uygulaması yapabilmeyi hedefledik. 2011 yılında 7 milyon balon üretimi ve 4 milyon balon baskısı; 2014 itibariyle de 11 milyon balon üretimi ve 6 milyon balon baskısı yapabilir duruma geldik. Yakın gelecekte yeni balon üretim ve baskı hatlarını da aşamalı olarak sisteme dahil ederek balon üretim kapasitemizi aylık 19 milyon; balon baskı hattımızı da aylık 12 milyon adete ulaştırmayı planlıyoruz.

Türkiye pazarında ve uluslararası pazarlarda tercih edilen bir marka olmak ve tüketicilerin ürünlerimizi en üst sıralarda konumlandırmasını sağlamak için, çalışmalarımızı tüm gayretimizle sürdürüyoruz. Yakın gelecekte; alternatif renk, boyut ve ürün gruplarıyla çeşitliliğimizi daha da arttırarak; yenilikçi ürünlerimizle farklılık yaratmayı sürdüreceğiz.