Şeffaf Lateks Balonlar

Şeffaf balonlar; balon süslemelerinde, logo ve özel baskılı balon üretimlerinde kullanılan, doğal lateksten üretilen renksiz transparan ürünlerdir. Transparan balon olarak da tabir edilen şeffaf balonların üretimi Kalisan tarafından Happy Balloons markası ile yapılmaktadır.

Yazıda şeffaf lateks balon üretimi, şeffaf balon fiyatları, satışı yapılan transparan balon türleri, renk ve özellikleri, büyük şeffaf balon, konfetili balon yapımı, toptan şeffaf balon alımı gibi konularda bilgi edinebilirsiniz.

şeffaf balonlar

Şeffaf Balonlar’ın Özellikleri

Üretimini yaptığımız diğer tüm lateks balonlarda olduğu gibi şeffaf balonlar da helyum kalitesindedir bu sebeple şeffaf uçan balon yapmak mümkündür. Üründe helyum gazı kullanımı planlanıyorsa 3,2 gr’lık ürünlerin tercih edilmesi balonun havada kalma süresini arttıracaktır. Şeffaf balonlarda helyum gazı kullanımı, ürünle farklı tasarımlar yaratılmasına imkan tanır.

Kalisan’da şeffaf balon üretimi az ve sık olacak şekilde yapılır. Herbir üretim için elli bin adetlik üretimi sağlayacak hammadde işlenir.

  ° Şeffaf balon sönükken kreme yakın bir tonda olup şişirildiğinde doğal rengini alır. Bu durum normaldir.
  ° Ürünün rengi, üretim sonrası bekledikçe değişir; ancak şişirildiğinde yine aynı görünümü kazanır.
  ° Sadece 30-60 gün içinde üretilen ürünlerin şişik ve sönük değerleri aynıdır.

Şeffaf Balon Fiyatları ve Satın alma

Şeffaf balon nerede satılır? Farklı renk ve ölçülerdeki tüm balon renkleri gibi şeffaf balonlar da Kalisan E-mağazadan satın alınabilir. Farklı miktarlardaki taleplerin karşılanabileceği alternatif adet ve ambalajlarda sunum hazırlanmıştır. Şeffaf balon fiyatları için e-mağazada yayınlanan baskılı ve baskısız kategorileri inceleyebilir; tercih ettiğiniz ürün ya da ürünleri online olarak satın alabilirsiniz. Sunulan adet alternatifleri; 25 ve 100’dür.

Şeffaf balon fiyatlarını öğrenmek ve satın almak için e-mağazamızı ziyaret ediniz: Şeffaf Balon

 

Şeffaf Balon Toptan Satış

Toptan şeffaf balon satışı için firmamızla mail kanalından iletişim kurabilirsiniz. Toptan alım için gerekli olan minimum sipariş 10 kolidir. Herbir kolide 100 adetlik 50’şer paket bulunur. Bu durumda, toplam satın alınması gereken miktar 500 paket olmalıdır.

Şeffaf Balon Çeşitleri

Şeffaf balon üretimi  yuvarlak form ve kalp şekilli olarak yapılır. İstenirse logo baskılarında, özel baskılı balonlarda şeffaf balon tercih edilebilir. Şeffaf kalp balon üretimi daha nadir yapılmaktadır. Baskısız olarak üretilen şeffaf balonlar aşağıdaki gibidir.

Şeffaf Balon Boyutları

  ° 6″
  ° 12″ standart
  ° 11″şeffaf kalpli balon
  ° 27″ şeffaf büyük jumbo balon         

En çok tercih edilen ürün 12″ boyutundaki standart renklerdir. 3,2 – 3,3 gr olarak satışa sunulur. Helyum gazı kullanımında balonun havada kalma süresi bu ürün gramajında optimum seviyededir.

Şeffaf baskılı balonlar hazır baskı olarak da sunulan ve beğenilen bir ürün grubudur. Baskı şablonları sürekli yenilenmekte ve farklı tasarımlar oluşturulmaktadır. Güncel tasarımlar sayfa sonundaki galeriden paylaşılacaktır. Hepsinin zemini şeffaf lateks balon olmak üzere başlıca stok ürünleri;

° Kırmızı kalpli çepeçevre
° Beyaz kalpli çepeçevre
° Renkli puantiye çepeçevre
° Renkli çiçek baskılı çepeçevre
° Beyaz çiçek baskılı çepeçevre
° Renkli kelebek baskılı çepeçevre
° Seni seviyorum yazılı kırmızı baskılı çift yüzey
° I love you yazılı kırmızı baskılı çift yüzey

şeffaf kalpli balon

Baskılı Balon Siparişlerinde Şeffaf Balon

Özellikle kişiye özel baskılı balon siparişlerinde şeffaf balon sıklıkla tercih edilmektedir. Süslemelere uygun oluşu, konsepte uyarlanabilir oluşu nedeniyle talep gören bir üründür. Şeffaf üzerine istenilen herhangi bir renk ile baskı yapılabilir ve organizasyona uygun hale getirilebilir. Ticari logo baskılı balon uygulamalarında çok fazla tercih edilmese de talep halinde şeffaf balona baskı yapılabilir.

ieffaf balon özel baskılı balon

 

Renkli Şeffaf Balonlar (Transparan Renkler)

Transparan balon olarak opak olmayan şeffaf balon renklerinin üretimi de yapılır. Bunlar, mor, bordo, yeşil , mavi gibi kısıtlı renklerdir. Opak olmayan bu ürünlerin sönük görünümlerinden farklı ürün olduğunun anlaşılması oldukça zordur; şişirildiğinde kendi renklerini alarak farklılaşır. Paket içinde renklerin ayırt edilmesinin zor olması sebebiyle ülkemizde daha çok opak renkler tercih edilir.

Şeffaf Balon Süslemeleri

Şeffaf balonlar, süslemeye en müsait balon çeşitlerinden birisidir. Organizasyonların vazgeçilmezlerinden olan bu ürün, özellikle doğum günü ve düğün süslemelerinde sınırsız orijinal konseptler yaratılmasına imkan tanır. Çoğunlukla farklılaştırmak için tercih edilir denilebilir.

Şeffaf Balon İçinde Balon

Şeffaf balon içine balon koyularak farklı dekorasyon örnekleri yapılabilir. Bu uygulama için şeffaf jumbo balon içine 12″ büyüklüğündeki balonlar kullanılabilir. Büyük şeffaf balon yerine, 12″ balonlar da kullanılabilir. Bu durumda dekorasyon yapılırken balonun içine 6″ küçük balonlar koyulabilir. Tüm latex balon çeşitlerini e-mağazadan online olarak satın alabilirsiniz.

Konfetili Balon Yapımı

Konfetili balon nasıl yapılır? Konfetili balonlar şeffaf balonlarla yapılır. Balon içinde renkli kağıt ya da konfetilerin kullanımıyla balonlara farklı bir görünüm elde edebilirsiniz. Bu tasarım çoğunlukla uçan balon yapmak için tercih edilir.

Konfetili uçan balon yapımı için kırtasiyelerden alabileceğiniz yumuşak dokulu renkli kağıtları, yine kırtasiyelerden tedarik edebileceğiniz şekilli delgeçleri kullanabilirsiniz. Balon helyum gazı ile şişirildikten sonra herhangi bir yün ürünle elektriklendirildiğinde balonun içindeki konfetiler balonun tüm yüzeyine yapışacaktır.

(!) Konfetili balon yapılırken balonlar el pompası yardımıyla ya da helyum gazı ile şişirilmelidir; dikkatsizlik sonucu balon içindeki küçük kağıt parçaları nefes borunuza kaçabilir.

konfetili balon

şeffaf kalp balon