Mesafeli Satış Sözleşmesi

 
İnternet sitemize üye olan ve alışveriş yapan her müşteri, tarafımızca düzenlenmiş olan satış sözleşmesinin tüm maddelerini okumuş ve kabul etmiş sayılır
Kalisan Kauçuk San. Ve Tic. Ltd. Şti
İşbu sözleşme 13.06.2003 tarih ve 25137 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan Mesafeli Sözleşmeler Uygulama Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik gereği internet üzerinden gerçekleştiren satışlar için sözleşme yapılması zorunluluğuna istinaden düzenlenmiş olup, maddeler aşağıdaki gibidir.
 
MADDE 1 – KONU
İşbu sözleşmenin konusu, SATICI’nın, ALICI’ya satışını yaptığı, aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun-Mesafeli Sözleşmeleri Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin kapsamaktadır.
 
MADDE 2.1 – SATICI BİLGİLERİ
Unvan  : Kalisan Kauçuk San. Ve Tic. Ltd. Şti (Bundan sonra “Kalisan” olarak anılacaktır)
Adres   : 10007 sk. No.26 Atatürk Organize Sanayi Bölgesi Çiğli-İZMİR
Telefon : 0232 376 84 85
Faks     : 0232 376 84 87
web      : www.kalisan.com.tr
 
MADDE 2.2 – ALICI BİLGİLERİ
Müşteri olarak www.kalisan.com.tr alışveriş sitesine üye olan kişi.
Üye olurken kullanılan adres ve iletişim bilgileri esas alınır.
 
MADDE 3 – SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN BİLGİLERİ
Malın cinsi, miktarı, rengi, adedi, satış bedeli, ödeme sekli, siparişin sonlandığı andaki bilgilerden oluşmaktadır
 
MADDE 4 – GENEL HÜKÜMLER
4.1 – ALICI, Madde 3’te belirtilen sözleşme konusu ürün veya ürünlerin temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme sekli ile teslimata ilişkin tüm ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.
4.2 – Sözleşme konusu ürün veya ürünler, yasal 30 günlük süreyi asmamak koşulu ile her bir ürün için ALICI’nın yerleşim yerinin uzaklığına bağlı olarak ön bilgiler içinde açıklanan süre içinde ALICI veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim edilir. Bu süre ALICI’ya daha önce bildirilmek kaydıyla en fazla 10 gün daha uzatılabilir.
4.3 – Sözleşme konusu ürün, ALICI’dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kurulusun teslimatı kabul etmemesinden Kalisan sorumlu tutulamaz.
4.4 – Kalisan, sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım kılavuzları ile teslim edilmesinden sorumludur.
4.5 – Sözleşme konusu ürünün teslimatı için işbu sözleşmenin imzalı nüshasının Kalisan’a ulaştırılmış olması ve bedelinin ALICI’nin tercih ettiği ödeme sekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, Kalisan ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.
4.6- Ürünün tesliminden sonra ALICI’ya ait kredi kartının ALICI’nin kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksiz veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kurulusun ürün bedelini Kalisan’a ödememesi halinde, ALICI’nin kendisine teslim edilmiş olması kaydıyla ürünün 3 gün içinde Kalisan’a gönderilmesi zorunludur. Bu takdirde nakliye giderleri ALICI’ya aittir.
4.7- Kalisan mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefeti, ulaşımın kesilmesi gibi olağanüstü durumlar nedeni ile sözleşme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise, durumu ALICI’ya bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde ALICI siparişin iptal edilmesini, sözleşme konusu ürünün varsa emsali ile değiştirilmesini, ve/veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabilir. ALICI’nin siparişi iptal etmesi halinde ödediği tutar 10 gün içinde kendisine nakden ve defaten ödenir.
4.8- İşbu sözleşme, ALICI tarafından üye olma işlemi sırasında onaylandığı andan itibaren sonra geçerlilik kazanır.
 
KREDİ KARTI GÜVENLİĞİ
Şirketimiz, e-mağazamızdan alışveriş yapan kredi kartı sahiplerinin güvenliğini ilk planda tutmaktadır. Kredi kartı bilgileriniz hiçbir şekilde sistemimizde saklanmamaktadır.
 
İşlemler sürecine girdiğinizde güvenli bir sitede olduğunuzu anlamak için dikkat etmeniz gereken iki şey vardır. Bunlardan biri tarayıcınızın en alt satırında bulunan bir anahtar ya da kilit simgesidir. Bu güvenli bir internet sayfasında olduğunuzu gösterir ve her türlü bilgileriniz şifrelenerek korunur. Bu bilgiler, ancak satış işlemleri sürecine bağlı olarak ve verdiğiniz talimat istikametinde kullanılır. Alışveriş sırasında kullanılan kredi kartı ile ilgili bilgiler alışveriş sitelerimizden bağımsız olarak Rapid tarafından 128bit SSL (Secure Sockets Layer) protokolü ile şifrelenip sorgulanmak üzere ilgili bankaya ulaştırılır. Kartın kullanılabilirliği onaylandığı takdirde alışverişe devam edilir. Kartla ilgili hiçbir bilgi tarafımızdan görüntülenemediğinden ve kaydedilmediğinden, üçüncü şahısların herhangi bir koşulda bu bilgileri ele geçirmesi engellenmiş olur.
 
Online olarak kredi kartı ile verilen siparişlerin ödeme/fatura/teslimat adresi bilgilerinin güvenilirliği şirketimiz tarafından Kredi Kartları Sahtekarlığı ‘na karşı denetlenmektedir. Bu yüzden, alışveriş sitelerimizden ilk defa sipariş veren müşterilerin siparişlerinin tedarik ve teslimat aşamasına gelebilmesi için öncelikle finansal ve adres/telefon bilgilerinin doğruluğunun onaylanması gereklidir.
 
E-POSTA GÜVENLİĞİ
Müşteri Hizmetleri’ne, herhangi bir siparişinizle ilgili olarak göndereceğiniz e-postalarda, asla kredi kartı numaranızı veya şifrelerinizi yazmayınız. E-postalarda yer alan bilgiler üçüncü şahıslar tarafından görülebilir. Şirketimiz e-postalarınızdan aktarılan bilgilerin güvenliğini hiçbir koşulda garanti edemez.
 
CAYMA HAKKI
ALICI, sözleşme konusu ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren yedi (7) gün içinde cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkinin kullanılması için bu süre içinde Kalisan’a faks, e-mail veya telefon ile bildirimde bulunulması ve ürünün ilgili madde hükümleri çerçevesinde kullanılmamış olması şarttır. Bu hakkin kullanılması halinde, 3. kişiye veya ALICI’ya teslim edilen ürünün Kalisan’a gönderildiğine ilişkin kargo teslim tutanağı örneği ile fatura aslinin iadesi zorunludur. Bu belgelerin ulaşmasını takip eden 7 gün içinde ürün bedeli ALICI’ya iade edilir. Fatura asli gönderilmez ise KDV ve varsa sair yasal yükümlülükler iade edilemez. Cayma hakki nedeni ile iade edilen ürünün kargo bedeli ALICI tarafından karşılanır.
Ayrıca, tüketicinin özel istek ve talepleri uyarınca üretilen veya üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen mallarda tüketici cayma hakkini kullanamaz.
Ödemenin kredi kartı veya benzeri bir ödeme kartı ile yapılması halinde tüketici, kartın kendi rızası dışında ve hukuka aykırı biçimde kullanıldığı gerekçesiyle ödeme işleminin iptal edilmesini talep edebilir. Bu halde, kartı çıkaran kuruluş itirazın kendisine bildirilmesinden itibaren 10 gün içinde ödeme tutarını tüketiciye iade eder.
 
İADE VE İPTAL ŞARTLARI 
100% müşteri memnuniyetini sağlamak amacıyla satıcı, kendisinden kaynaklanan hataları telafi eder. Kişiye özel ürünlerde, cayma hakkı kullanılamaz. Sorun olması durumunda ürün yenisi ile değiştirilerek gönderilir. Hatalı bir ürün söz konusu olduğunda yenisi yapılarak alıcıya gönderir. Nakliye ücreti durumları aşağıda belirtilmiştir.
 
  1. Kişiye özel olmayan ürünlerde siparişinizi kargoya verilmeden önce iptal edilebilir. Siparişin kargoya teslim edilmesi durumunda Nakliye alıcı tarafından karşılanır ya da gidiş-dönüş nakliye ücreti satıcı tarafından kesilerek iade sağlanır. 
  2. Ürün hatalı ya da eksik gönderilmişse ürün değişimi yapılır ve ücretsiz gönderilir. Bu durumda müşteri cayma hakkını kullanabilir ve ücret iadesi talep edebilir gidiş-dönüş nakliye ücreti satıcı tarafından karşılanır.
  3. Herhangi bir hata bulunmayan ve mal teslimi sonrası müşteri isteği doğrultusunda oluşacak iade taleplerinde ( gidiş-dönüş) nakliye ücreti kesilerek iade sağlanır. Aynı durumdaki değişim ya da parçalı iade durumunda da kargo gidiş-dönüş nakliye ücreti alıcı tarafından karşılanır.
  4. Kargo kaynaklı gecikmeler sebebiyle yapılacak iade taleplerinde çift taraflı (gidiş-dönüş) nakliye ücreti kesilerek kalan tutarın iadesi talep edilebilir.
  5. Cayma hakki nedeni ile iade edilen ürünün gidiş-dönüş nakliye ücreti alıcı tarafından karşılanır.
  6. Yanlış alınan ürünün iade ve değişim taleplerinde gidiş-dönüş nakliye ücreti alıcı tarafından karşılanır.
 
 
ÖNEMLİDİR!
Kalisan siparişlerin belirttiği tarihte sevk edilmesinden sorumludur. Sitede belirtilen teslim tarihleri kargo firmalarının  beyan ettiği aralıklardır. Kargo kaynaklı gecikmelerin yaşanabileceği göz önüne alınmalı ve sipariş opsiyonlu verilmelidir. Kargo ulaşma süresi lokasyona göre ortalama 1-3/4 gündür. Bu merkezi yerler için geçerli olup bazı bölgelerde süre uzayabilmektedir. Kargonun belirli sürede ulaşması gibi bir taahhüt, taşıyıcı firmalardan firmamıza verilmediği gibi bu konuda bir yaptırım da kabul etmemektedirler. Bu sebeple, kargonun ulaşma tarihi ile ilgili taahhüt müşterilerimize verilemez, kargo firmalarından kaynaklı gecikmelerden firmamız sorumlu tutulamaz ve iade sebebi sayılamaz. İade durumunda çift taraflı ( gidiş-dönüş) nakliye ücreti kesilerek kalan tutarın iadesi talep edilebilir.
 
İşbu sözleşmenin uygulanmasında, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile Kalisan’ın yerleşim yerindeki Tüketici Mahkemeleri yetkilidir.
 
Siparişin sonuçlanması durumunda ALICI işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılacaktır.