Sıkça sorulan soru ve cevapları buradan inceleyebilirsiniz. Aradığınız sorunun yanıtını bulamadıysanız iletişim sayfasından firmamızla irtibat kurabilirsiniz. 

Sıkça Sorulan Sorular

Nasıl sipariş verebilirim?

Listelenen ürünlerin satışı sadece web sitemiz üzerinden online olarak yapılır. Telefondan sipariş alınmamakta; sadece sorularla ilgili destek olunmaktadır. Müşterilerimizin siparişleri site üzerinden, bayilerimizin siparişleri B2B paneli üzerinden yönetilir.

(*) Logo baskılı balon siparişleri istisnadır ve mail kanalından yürütülür. Uygulanacak detayları ve varsa logonun vektörel hali ile mail (öncelikli) ya da WhatsApp kanalından ulaştırınız. Belirtilecek detaya göre ön sunum hazırlanır ve onayınızla üretime alınır.

Fabrikaya gelerek sipariş verebilir miyim?

Siparişler sadece web sitemiz üzerinden online olarak verilebilir. Fabrikamızdan doğrudan satış yapılmamakta; sadece fabrika teslim seçeneği ile sipariş veren müşterilerimize ürün teslimatı yapılmaktadır. 

(*) Sipariş hazırlığı, müşteri kaydı oluşturulması, faturalandırılması gibi süreçler zaman almakta; ayrıca yardımcı olabilecek temsilcilerimizin uygunluğu da yoğun tempoda uzun zaman almaktadır. Bu durumlar müşterilerimizi bekletmemize neden olabilmektedir. Bu sebeplerle daha hızlı hizmet alabilmek için internetten sipariş & fabrikadan teslim modeli izlenmelidir.

Siparişim ne zaman gönderilir & ulaşır?
  • Web sitemiz üzerinden hafta içi 14:00; cumartesi 10:00’a kadar oluşturulan siparişler aynı gün sevk edilir.
  • Siparişinizi oluşturduktan kısa bir süre sonra kullanılıyorsa whatsApp; kullanılmıyorsa sms ile siparişin işleme alındığına ve ne zaman sevk edileceğine dair otomatik mesaj ile bilgilendirme yapılır. Siparişler mesai sonunda verildi ise bilgilendirmeler mesai başlangıcı ile beraber yapılır.
  • Gönderi, bulunduğunuz lokasyona göre 1- 3 iş gününde tarafınıza ulaşır. Mobil ve kırsal bölgelerde bu süre uzayabilmektedir. Takip numaraları ertesi gün iletilir.
  • Kargo takip numarası ile gönderinizi takip ediniz ve teslim tarihinde teslim adresinde bulununuz, firma sadece bir kez teslimata çıkar ve adreste bulamaz ise 3 gün içinde şubeden almanız gerekir.
  • Mail kanalından yürütülen logo baskılı balon siparişleri aynı gün ya da ertesi gün sevk programına alınır; sevk tarihi sipariş aşamasında temsilciniz tarafından belirtilir. 
Hangi ödeme yöntemleri kabul edilmektedir?

Online işlemlerde sadece kredi kartı ile alışveriş yapılabilmektedir. Kapıda ödeme seçeneği bulunmamakta; havale seçeneği ise sadece birebir iletişimle yürütülen logo baskılı balon işleri için sunulmaktadır.

(*) Havale seçimi; havale bildirimlerinin yapılmaması, benzer tutarlarda ödemelerin gelmesi, müşteri ayrımını zorlaştırması, havale komisyon tutarlarının sipariş tutarına eklenmemesi ve hızlı sipariş yönetimi için gerekli olan entegrasyonu olanaksızlaştırdığından dolayı 23.03.2019 Tarihi itibariyle kaldırılmıştır.

Ürünler kendi üretiminiz mi?

Lateks ürün grubu ile ilgili sunulan tüm ürünler Kalisan markası ile İzmir Çiğli AOSB’de firmamızca üretilir. Folyo balon grubunda sektörün iddialı üreticileriyle bağlantı kuruyor, sadece kaliteli ürün ve markaları envanterimize dahil ediyoruz. Dekor ve rakam grubunda İspanya; harf grubunda İtalya menşeli ürünlerini sunuyoruz. Her renk, her boyut ve her desen akredite kuruluşlarca ayrı ayrı teste tabi tutularak piyasaya sunulmaktadır.

Kalisan'dan online alışveriş güvenli midir?

Ödeme ve tüm veri giriş alanlarında güvenli veri iletişimi sağlayan SSL protokolü kullanılır. Web sitemizin solunda konumlanan asma kilit ikonu güvende olduğunuzu; veri alışverişinin SSL/TLS ile şifreli bir şekilde yapıldığını gösterir.

Fatura & Kdv oranları

Uygulanan KDV oranı %18’dir. Satın alımların tamamında şahsi ve firma ayrımına bakılmaksızın cari açılarak fatura kesilir. E-fatura hem mail olarak gönderilmekte hem de ürün beraberinde kargo firmasına teslim edilmektedir.

Anlaşmalı kargolar

Çalışılan firmalar Yurtiçi, Sürat, PTT kargo ve bazı ambarlardır. Adrese yakın şubenin bulunmaması halinde sevk edilecek yer mobil bölge olarak değerlendirilmektedir. Bu durumda PTT kargo ile gönderim yapılır.

Kişisel veriler

Sipariş aşamasında vermiş olduğunuz mail ve telefon bilgileri sadece sipariş aşamasında süreç bildirimi için kullanılır. Ürün tanıtımı, kampanya, duyuru vs pazarlama amaçlı faaliyetler için hiçbir şekilde kullanılmaz.