Özel Baskılı Balon

Kişiye Özel Baskılı Balon Nedir?

Kişiye özel baskılı balon düğün, nişan, doğum günü, evlilik teklifi vb. özel günlerde kullanılmak üzere; küçük miktarlardaki isim yazılı balon ya da fotoğraf baskılı balon gibi butik taleplerin karşılanabildiği baskılı balon ürün gruplarından birisidir. Logo baskılı ticari uygulamalarda minimum 1.000 adet olan baskı adeti bu ürün grubu için 100 adettir.

Kişiye özel balonlar ile ilgili tüm detaylar, örnek görseller, fiyatlar ve sipariş modülü sayfada bulunmaktadır. Danışmak istediğiniz harici sorularınız için WhatsApp ya da mail kanalından iletişim kurabilirsiniz.

Yapılan değişiklikle 50 adet baskı seçeneği de eklenerek fiyatlandırılmıştır. Web sitemizin belli sayfalarında minimum 100 adet yazan içeriklerde güncelleme yapılmayacaktır.

Sayfanın başında bulunan sayfa içi hızlı erişim navigasyonu ile listelenen başlıklara tıklayarak hızlıca ulaşabilirsiniz. Aynı navigasyona sayfanın sol altında konumlanacak   butonu ile de ulaşabilirsiniz.

Balona isim yazdırma bir diğer deyişle isim yazılı balon yaptırma ya da resimli balon (fotoğraf baskılı balon) yaptırma fikriniz var ise ilgilendiğiniz ürün kişiye özel baskılı balon olarak isimlendirilir.

Balon üzerine isim yazma, resimli balon yaptırma, davetiyeli balon vs tüm baskılı balon talepleri özel baskılı balon kategorisinde değerlendirilir. Balonlarla isim yazma dekorasyon konusudur ve bunu farklı ölçülerdeki baskısız dekorasyon balonları ile yapabilirsiniz.

Baskısız balonlarla yapılabilecek dekorasyon fikirleri için balon süsleme sayfasını; balon süslemesinde kullanılan balonlar için de baskısız balon sayfasını inceleyebilirsiniz.

Kişiye Özel Konsept Tasarımlar

Referanslar arasından özellikle tercih edilen ya da örnek alınması istenen bir çalışma yok ise her sipariş için özel tasarım yapılır; farklı font kullanımları ve uygun grafik öğeleriyle iddialı çalışmalar hazırlanarak beğeninize sunulur. İstenen özel bir kriter yok ise detaylara göre serbest çalışma yapılır. Beğenilen bir font stilinin olması durumunda isminin belirtilmesi çalışmanın oluşturulmasında yardımcı olacaktır.

* Kasım 2017 
itibariyleürün grubu, özel tasarımve hazır taslak olarak gruplandırılmıştır.

Kişiye Özel Baskılı Balonlarla Neler Yapılabilir?

Balon üzerine; yazı, isim, fotoğraf ya da dilediğiniz tüm mesajlar basılabilir. Balon baskısı, tercihe göre sadece fotoğraf, sadece yazı ya da fotoğraf ve yazı bir arada olacak şekilde planlanabilir. Özel baskılı balon siparişi verdiğinizde tasarım tamamen isteğinize göre şekillendirilir. Kullanılan şablon dahilinde istediğiniz yazıları balon üzerine uygulatabilirsiniz.

İsim Yazılı Balon

Çoğunlukla balona isim yazdırılarak uygulandığından dolayı isimli balon ya da isim yazılı balon olarak tarif edilse de işlerin tamamı firmamızda kişiye özel baskılı balon grubunda değerlendirilmektedir. Sadece isim değil, basılabilir alan dahilinde, herhangi bir metnin de kullanılabiliyor olmasından dolayı sınırsız özgün alternatif oluşturulabilir.İsim yazılı balon
 özel baskılı balon grubunda en çok uygulanan işlerdendir. Fotoğraf baskılı balonlardaki gibi renk kısıtlamasının olmaması; istenen balon renk ya da renklerine istenen baskı rengi ile uygulanabilmesi ve daha özgür tasarımların oluşturulabilmesi tercihte önemli faktörlerden. İsme özel balonlarda sunulan grafik ile baskı sonucu birebir aynıdır.

Sadece metinden oluşan özel baskılı balonları tüm özel organizasyonlar için kullanabilirsiniz. Doğum günü, düğün, kına, evlilik teklifi, diş buğdayı, sünnet, 1 yaş gibi özel günler örnek olarak verilebilir. Hemen her konsepte uygun hazır baskılı balon üretimi yapılıyor olsa da daha özel organizasyonlar için tasarım ve uygulama hizmetinden faydalanabilirsiniz.

Planladığınız organizasyon renklerine uygun tüm renk kombinasyonlarında üretim yaptırmanız mümkün. Pastel ve metalik renk gruplarında üretilen balon renkleri ve sınırsız baskı rengi tüm talepleri karşılayacaktır.

Balon baskı alanının sadece metinden oluşuyor olması, isim yazılı balon tasarımlarının farklılaştırılmasında grafik birimine avantaj sağlar ve farklı grafik öğelerinin özgür kullanılması özgün çalışmaların ortaya çıkarılmasını kolaylaştırır. Fotoğraf baskılı balonlarda alanın büyük bölümünü görsel kapladığından dolayı daha kısıtlı çalışmalar yapılır.

Fotoğraf Baskılı Balon

Fotoğraf baskılı balon siparişi için kaliteli sonuç almak yüksek çözünürlükteki görsellerle mümkündür. Balon üzerine fotoğraf baskısı tercih edileceği durumda, baskı kalitesini doğrudan etkileyeceğinden, fotoğrafın çözünürlük ve çekim kalitesinin yüksek olmasına dikkat edilmelidir. Aydınlık ve vesikalık katrajındaki görsellerden kaliteli sonuçlar alınmaktadır.

Fotoğrafların arzu edilen çözünürlük kalitesinde gelmemesi, görsellerin işlenme süresini arttırdığı gibi kaliteli sonuç alınmasına da engel olmaktadır. Çok kaliteli görsel dahi olsa % 100 tatmin edici sonuçların alınmasının teknik olarak mümkün olmaması sebebiyle fotoğraf baskılı balon siparişleri 14.11.2017 Tarihi itibariyle alınmayacaktır. 

Whatsapp & skype benzeri uygulamalardan gönderilen resimlerde çözünürlük ve boyut bozulabilir bu sebeple profosyonel çekim yapıldı ise dosya transferleri için mail kanalının tercih edilmesi gereklidir. Mobil telefonlardan çekim yapıldı ise herhangi bir kanaldan gönderim yapılabilir.

Fotoğraflı Balonlarda Çalışma Yöntemimiz

Fotoğraf baskılı balon uygulamalarında orijinalliğin bozulmaması için arka planın kesilmeden çalışılması firmamızın tercih ettiği yöntemdir. Böylelikle doğallığın korunması sağlanır. Arka planı koyu olmayan, diğer öğelerle mesafesi olan ve flu olan çalışmalar kaliteli sonuç vermektedir. Görselin durumuna göre grafik çalışması şekillendirilmektedir.

Görselin diğer grafik öğeleriyle birlikte tercih edilip edilmemesi durumuna göre fotoğraf kesilir ya da arka planı zayıflatarak kullanılır. Birden fazla fotoğraf gönderildiğinde piksel, genişlik ve çözünürlük değerlerine göre en uygun olan fotoğraf, balon baskısı için hazırlanır. Uygun grafik öğeleri de eklenerek tasarım özelleştirilir.

Fotoğraf Baskılı Balonlarda Balon ve Baskı Renk Detayları

Fotoğraf baskılı balon tek renk siyah ya da lacivert olarak basılır. Tonlama tekniği kullanılacağından dolayı baskı renginin siyah renk tercih edilmesi daha uygun olacaktır. Balon rengi olarak karışık renkler tercih edilebilse de en iyi görüntünün beyaz balonda alındığını belirtmek gerekir.

Sadece metinden oluşan fotoğrafsız uygulamalarda balon rengi ya da baskı rengi kısıtlaması yoktur. Tercih edilecek balon renk ya da renklerine tercih edilecek herhangi bir renk basılabilir. Sadece metin tercih edildiği durumlarda, farklı font kullanımları ve konu ile alakalı vektörel materyallerle çalışma zenginleştirilir.

  • Baskı rengi siyah ya da lacivert olmalıdır.
  • Balon renkleri farklılaştırılabiliyor olsa da en iyi görüntü beyaz balonda alınır.
  • Fotoğraf / Resim kalitesi baskı kalitesini doğrudan etkilemektedir.

Kişiye Özel Uçan Balon

Öncelikle balon üretimi açısından uçan ya da uçmayan gibi herhangi bir ayrım yoktur. Balonları uçan balon haline getirmek için helyum gazı ile şişirmeniz gereklidir. Üretimini yaptığımız balonlar “Helium quaility” dir. Bu tabir, ürünlerin esneklik, kalınlık ve gözenek yapısı bakımından helyum gazı kullanımına uygun olduğu anlamını taşır.

Kişiye özel balonları uçan balon haline getirmek için kullan-at helyum gazlarını tercih edebilirsiniz. 2.2 lt’ lik bu ürünlerle 15-18 adet uçan balon yapabilirsiniz. Daha fazla uçan balon ihtiyacınız için bu sayıyı referans alarak daha fazla ürün satın alabilir ya da bulunduğunuz bölgedeki organizasyon firmalarından hizmet alabilirsiniz.

Balon Renkleri

Özel balon siparişlerinde 12” boyutunda, 3,2- 3,3 gr ağırlığındaki yuvarlak formdaki ve 3,5-3,7 gr ağırlığındaki 11” kalp balonlar tercih edilebilir. Yuvarlak formdaki balonlarda 19*19 cm’lik bir alan kullanılabilirken kalp balonlarda 11*11 cm’lik bir alan kullanılabilir. Bu sebeple daha büyük görünüm elde etmek için yuvarlak form lateks balon tercih edilmelidir.

Soru & Cevap

Özel baskılı balon yaptırmak istiyorum, en az kaç adet sipariş verebilirim?

Özel baskılı balon siparişi minimum 100 adet yapılabilir. Daha az miktarlarda özel baskılı balon siparişi alınmamaktadır. Miktarlar organizasyonunuz için fazlaysa hazır baskılı ürünleri inceleyebilirsiniz.

Sipariş Öncesi Seçebileceğim Hazır Şablon var mı?

Hazır şablon kullanmıyoruz. Özgün işleri seviyoruz ve iletilen detaya göre balonu kişiye özel tasarlamayı tercih ediyoruz. İşlerimizden beğendiğiniz tasarımlar var ise tercih etmemekle birlikte kullanabiliriz.

Hazırladığım Tasarım Balon Üstüne Basılabilir mi?

Hazırladığınız tasarımı vektörel formatta ulaştırma imkanınız varsa ve kullanılan baskı tekniğine aykırı öğe içermiyorsa tek renk olarak birebir yapılabilir.

Fotoğraf ve Resim baskılı balon yaptırabilir miyim?

Çözünürlük değeri baskı için uygun olması durumunda fotoğraf baskılı balon yapılabilir. Görsel kalitesi baskı kalitesini doğrudan etkileyecektir. Detayları yukarıdan inceleyebilirsiniz.

Birden fazla fotoğraf | yazı kullanılabilir mi?

Siparişin tamamında bir tasarım kullanılır. Bu sebeple seçeceğiniz fotoğraf veya yazı balonların tamamında aynı olmalıdır.

Daha az sipariş verebilir miyim | 50 adet x İçin – 50 adet y  için olabilir mi?

Özel baskı kotası, logo baskılı kotasının 20 kat azıdır ve kullanılan teknik itibariyle olabilecek minimum sayıdır. Bu sebeple belirtilen adetlerden daha az sipariş verilmesi olanaklı değildir. Yine aynı şekilde minimum sipariş adetinin bir kısmı farklı diğer kısmı farklı olacak şekilde bölünerek yapılması farklı klişe ve maliyet gerektirdiğinden olanaklı değildir. 

Fotoğraf ve yazı bir arada kullanılabilir mi?

Sadece fotoğraf, sadece yazı ve ikisi bir arada olacak şekilde kullanılabilir; ancak belli adeti yazılı belli adeti de fotoğraflı olacak şekilde sipariş kabul edilmemektedir.

Siparişimi x adeti fotoğraf | y adeti yazı olacak şekilde bölerek verebilir miyim?

Hazırlanan tasarım için klişe yapılır ve fiyatlandırma tek klişe için oluşturulur. Siparişin tamamında aynı şablon kullanılması gerektiğinden sipariş bölünemez.

İstediğim baskı renklerini tercih edebilir miyim?

Tercih edilen herhangi bir baskı rengi kullanılabilir. Tercih edilecek baskı rengi siparişin tamamında aynı olmalıdır.

İstediğim balon renklerini tercih edebilir miyim?

Dilediğiniz balon renk ya da renklerini kullanabilirsiniz. Herhangi bir kısıtlama bulunmamaktadır.

Kalpli balona isim- yazı- fotoğraf baskısı yapılabilir mi?

Kalpli balonlar şekli gereği daha küçük bir baskı alanına sahiptir. İsim ve yazı kalp balonlara uygulanabilir. Kalp balona fotoğraf baskısı teknik olarak yapılabilse de bu ürün grubunda sipariş kabul edilmemektedir.

Yazıların azlığı ya da çokluğu fiyatı değiştirir mi?

Öğelerin azlığı ya da çokluğu fiyatı etkilememektedir. Kullanılabilir alan dahilinde çalışmanız yapılabilir.

Siparişin fotoğraflı ya da yazılı olması fiyatı değiştirir mi?

İsim yazılı balon fiyatları ve resimli balon fiyatları farklıdır ayrı uygulama gerektirir.

İki Yüzeyli Baskı Yaptırabilir miyim?

Sipariş tek baskı rengiyle, tek yüzey veya iki yüzey olarak yapılabilir. Sipariş iki yüzeyli tercih edilirse;
• Ön ve arka aynı ya da farklı klişe olabilir.
• Ön ve arka aynı ya da farklı baskı renklerinde olabilir

Ödeme Seçenekleri Nelerdir? Kapıda Ödeme Var mı?

Tüm özel baskılı işlerde, üretim öncesi ödeme alınmaktadır. Kapıda ödeme seçeneği bulunmamaktadır. Ürün bedeli havale, eft ya da kredi kartı ile ödenebilir.

Türkiye’nin Her Yerine Gönderim Yapılıyor mu?

Baskılı ve baskısız tüm siparişler köyler dahil Türkiye’nin her yerine kargo ile gönderilmektedir. Merkezi yerler için Mng ya da Yurtiçi kargo tercih edilirken kırsal ve mobil bölgeler için PTT kargo tercih edilir.

Çalışmanın Tamamlanması Ne Kadar Sürer?

İş yoğunluğuna ve detayların eksiksiz iletilmesine bağlı olarak 30 – 120 dakikada grafik sunumu hazırlanır. Bu aralık mesai saatlerini ifade eder. Örneğin Mesai bitiminden 60 dakika önce gönderilen çalışmalar ertesi güne sarkabilir.

Balonlar Nasıl Gönderilir? ( Şişik – Sönük)

Balonlar sönük şekilde, kargo poşetinde gönderilir.

Siparişim Ne Kadar Sürede Ulaşır?

Baskılı balon siparişleri 1 günde tamamlanarak fabrikadan çıkışı yapılmaktadır. Bulunduğunuz bölge merkezi ise 1-3 gün içinde; mobil bölge ise 3-7 gün içinde tarafınıza ulaşacaktır. Kargo firmalarından kaynaklı gecikmelerin yaşanabileceği göz önüne alınmalı ve sipariş opsiyonlu verilmelidir. 

ÖRNEK İŞLER

Web sitemizde fotoğraf baskılı balonlarda yetişkin görselleri yayınlanmamaktadır. Çocuk fotoğrafları ve isim yazılı olarak tabir edilen resimsiz uygulamalar referans kapsamında değerlendirilerek zaman zaman yayınlanabilir.

Yukarıda belirtilen duruma birkaç fotoğraf istisnadır ve izinli olarak kullanılmıştır.

Özel Baskılı Balon resimleri

İsimli balon baskılı konsept çekim.

Özel baskılı balon isim yazılı şeffaf balon• pembe baskı kombinasyonu. Tema: Düğün balonu – Selin Yücel

Özel baskılı balon isim yazılı şeffaf balon• siyah baskı kombinasyonu. Tema: Düğün Balonu – Zeynep Serkan

Özel baskılı balon isim yazılı şeffaf balon• bordo baskı kombinasyonu. Tema: Doğum günü balonu – Mustafa Barlas

Özel baskılı balon isim yazılı açık pembe balon• siyah baskı kombinasyonu. Tema: Doğum günü balonu Çağlayan

Özel baskılı balon isim yazılı şeffaf balon• koyu lila baskı kombinasyonu. Tema: Nişan balonu  Burcu Ekrem 

Özel baskılı balon isim yazılı & fotoğraf baskılı yazılı şeffaf • siyah baskı kombinasyonu. Tema: Düğün balonu – İnanç Mustafa Orijinal resim karikatürize edilmiştir. 

Özel baskılı balon isim yazılı Açık pembe • koyu pembe baskı kombinasyonu. Tema: Nişan balonu Meryem Emrah

Özel baskılı balon isim yazılı şeffaf ve beyaz balon • deniz yeşili baskı kombinasyonu. Tema: Düğün – Paraşüt

Özel baskılı balon isim yazılı şeffaf • siyah baskı kombinasyonu. Tema: Nişan balonu – Esra Emrah

Özel baskılı balon isim yazılı şeffaf • siyah baskı kombinasyonu. Tema: Genel – Melis Taylan

Özel baskılı balon isim yazılı şeffaf balon• mavi baskı kombinasyonu. Sönük versiyon

Özel baskılı balon isim yazılı şeffaf balon• beyaz baskı kombinasyonu. Tema: doğum günü – Metin Aras

Özel baskılı balon isim yazılı siyah balon• sarı baskı kombinasyonu. Tema: doğum günü – Eymen Tuğra

Özel baskılı balon isim yazılı gümüş balon • siyah baskı kombinasyonu. Tema: nişan balonu – Deniz Semih

Özel baskılı balon isim yazılı açık pembe balon •koyu pembe baskı kombinasyonu. Tema: hoşgeldin bebek balonu – Alya Betül

Özel baskılı balon fotoğraf baskılı şeffaf balon • siyah baskı kombinasyonu. Tema: Genel – Ekin Eren Snapchat ile düzenlenen görselin balona uyarlaması

Özel baskılı balon isim yazılı altın balon • siyah baskı kombinasyonu. Tema: Evlilik balonu – Çisem Ilgaz

Özel baskılı balon isim yazılı açık pembe balon • siyah baskı kombinasyonu. Tema: 5 yaş balonu – Buğlem Sare

Daha fazla görsel için galeriyi inceleyiniz.

Kişiye Özel Baskılı Balon Fiyatları

Özel baskılı balon siparişi öncesi bilgilendirmeler

° Üretim öncesi tarafınıza sunum yapılacak ve onayınız alınacaktır.
° Belirtilen adetlerin altında sipariş kabul edilmemektedir.
° Dilediğiniz balon renk ya da renklerini tercih edebilirsiniz, fiyat değişmemektedir.
° Tercih edilecek baskı rengi siparişin tamamında aynı olmalıdır.
° Siparişin tamamında aynı tasarım kullanılmalıdır. Farklı tasarımlar bölünerek uygulanamaz.
° Kapıda ödeme bulunmamaktadır. Üretim öncesi havale ya da kredi kartı ile ödeme yapılabilir.