Logo Baskılı Balon

Logo Baskılı balon, baskılı balon grubunda reklam ve tanıtım faaliyetlerinde yararlanılan, hemen hemen tüm sektörler tarafından kullanılabilir olmasıyla diğer promosyon ürünlerinden ayrılan; logo & renk konumlandırmalara uyarlanabilen etkili bir reklam aracıdır. Logo baskılı balon sayfasında ürün hakkında bilgi, görsel, sipariş süreci ve fiyatlanlandırma kriterleri hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Sipariş için bknz: logo baskılı balon

Logo baskılı balon, baskılı balon grubunda ticari uygulamaları kapsar ve minimum 1.000 adet sipariş oluşturulabilir. Logo, adres, telefon, web adresi, sosyal medya adresleri gibi tüm detaylar baskılı balonlarda kullanılabilir. Hazır baskılı ve özel baskılı balonlar için ilgili ürün gruplarını inceleyebilirsiniz.

Logo Baskılı Balon

Logo baskılı balonlar; markanızı, kampanyalarınızı ve iletinizi renkli bir yöntemle kitlelere ulaştıran etkili bir reklam & promosyon aracıdır. Akılda kalıcılığı, renkli ve eğlenceli oluşu; her yaştan insanın ilgisini çekebilmesi, uygun fiyatlı oluşu ürünü etkili bir reklam aracı haline getirmiştir.

Hemen her sektörden tercih edilen bir promosyon ürünüdür. İletilmek istenen kampanya ve mesajları renkli bir yöntemle kitlelere ulaştıran; marka bilinirliği arttıran bir reklam & promosyon öğesidir.

Balonlar günlük hayatımızda sürekli karşımıza çıkan rengarenk ve eğlenceli ürünlerdir. Eskiden sadece oyuncak niteliği taşıyan balonlar günümüzde; logo ve diğer unsurların basılabilir hale gelmesiyle, logo baskılı balon ürün grubuyla reklam sektörünün bir parçası haline gelmiştir.

Baskılı balonlardan birçok konuda faydalanabilirsiniz. Kampanya duyurularında, ürün tanıtımlarında, seçim çalışmalarında, sosyal sorumluluk projelerinde ve böyle uzayıp gidecek nice alanda tercih edebilirsiniz. Kalisan, baskılı balon aracılığıyla açılacağınız yaratıcı çalışmalarda yanı başınızdaki firmadır. Size düşen ise ürünü nasıl kullanacağınıza karar vermek ve materyalleri tarafımıza ulaştırmanız.

Baskılı Balonlar Özel Tarihler için Uyarlanabilir


Özel günlere uygulanabilir olması, logolu balonu farklı kılan özelliklerden birisi. Özel günlerde kullanmayı planlayabilir. Talep edilen tüm tasarımlar, ajans düzeyinde, firmamızın grafik birimince planlanıp uygulanabilir.

Baskılı balonları farklı kılan özelliklerden birisi de temel ve alt uyarlamalara imkan veren bir özellikte olmasıdır. Balonun birçok sektör tarafından tercih edilmesinde etkili olan öğelerden birisidir. Bu uygulamalar çoğunlukla kurumlarca tercih edilir ve logoya ilave spot metin içerir.

Türk Kızılayı ve Sağlık Bakanlığı kurumlarının, sadece logolarının kullanılması temel uyarlama iken; sırasıyla kan bağışı ve anne sütünün önemi ile ilgili bir spot metin içermesi alt uyarlamaya örnek olarak gösterilebilir.

Baskılı balon siparişlerini Bayram, 23 Nisan, Anneler Günü, Babalar Günü, Sevgililer Günü gibi günlere uygun mesajlarla kullanabilirsiniz. Yıllık tüketim miktarı özel günlere yönelik planlanabilir.

Baskılı Balon Siparişi

Baskılı balon siparişi vermek ya da fiyat almak için logonun gönderilmesi yeterlidir; ancak aynı zamanda balon üzerindeki görünümünü yansıtan grafik çalışması talep etmeniz durumunda logonun vektörel hali ile gönderilmesi gerekmektedir. Çalışmanın detaylı belirtilmesi ( balon rengi, baskı rengi vs) hızlı bir süreç için gereklidir.

Baskılı Balon Siparişlerinde İş Akışı Nasıldır?

• Öncelikle, logo uygulanacaksa, vektörel hali ile yoksa yüksek çözünürlükte tarafımıza ulaştırılması istenir. Kullanılan bir logo yok ise talebinize uygun serbest çalışma tarafımızca yapılır.

• Gönderilen görsel ve metinlerin basılabilir hale getirilmesi için çalışma yapılır; ölçülendirilir ve renklendirilir. Gerekli durumlarda alternatif grafik oluşturularak beğeninize sunulur. Tamamlanan ön çalışma onay için tarafınıza gönderilir. Revize talebi var ise gerekli düzenlemeler yapılır.

• Görselin onaylanması sonrasında tarafınıza gönderilecek olan sözleşmede belirtilen tarihte siparişin sevk edilmesi için hazırlıklar başlatılır. Sürecin hızlı işleyişi için kaydınızın bulunmaması durumunda fatura ve teslimat bilgilerinizin ulaştırılması gereklidir.

• Tamamlanan sipariş yine sözleşmede belirtilen kargo firması ile gönderilir ve ertesi gün 09:15- 09:30 aralığında kargo takip numaraları sms ve mail kanalından ulaştırılır.

Kaliteli ve Birebir İşler İçin Gereklilikler Nelerdir?

Balon baskı kalitesi gönderilen görsellerin kaliteli oluşu ile doğrudan ilgilidir. Yukarıdaki örnek bir grafiğin görüntü kaliteleri sıralanmıştır. Kurumsal kimliğe uygun birebir tasarımların ortaya çıkması logonun vektörel halinin gönderilmesi ile mümkündür.

Vektörel logo dışındaki tüm seçeneklerde çalışmanın tekrar çizilmesi gerektiğinden orijinalden farklı hatlar ortaya çıkabilir. Ayrıca resimsel formatındaki her çalışma çizim için uygun olmayabilir. (jpg, jpeg, png vs) Gönderinin formatı sunum süresini de etkileyecektir.

Vektörel grafik 2-15 dk içinde hazırlanabilirken; vektörel olmayan çalışmaların tamamlanması 3 saati bulabilmektedir. Daha fazla bilgi için bknz: vektörel nedir? 

Baskılı Balon Siparişlerinde Balon Renk Sayısına Göre Minimum Baskı Adetleri Nedir?

Logo baskılı balon grubunda minimum baskı adeti ticari uygulamalar için 1.000 adettir. Logonun renk sayısına göre minimum baskı adeti 3.000; 5.000 ve 10.000 olabilmektedir.

 3 renkli (klişeli) baskı: Minimum 3.000 adet(*) ön 3 | ön 2- arka 1 uygulamalar aynı kategoride değerlendirilir.

4 renkli (klişeli) baskı: Minimum 5.000 adet (*) ön 4- arka 0 | ön 3- arka 1 | ön 2 – arka 2 renk uygulamalar aynı kategoride değerlendirilir.

Baskı renk sayısının fazla olduğu durumlarda renk indirgenerek uygulama yapılabilir balonlara kaç renk baskı yapılabilir? Minimum baskı adeti 3.000 ve 5.000 adet olan siparişler için daha az talep edilmesi durumunda istek kota fiyat farkı uygulanarak karşılanabilir.

Balon Baskısında Kullanılan Balonlar ve Özellikleri

Balon baskı uygulamalarında daha çok 12″ boyutunda, standart renklerde, yuvarlak formdaki balonlar kullanılır ve ağırlıkları 3,2 – 3,3 gr aralığındadır. Tercihe göre metalik renk ya da kalp şeklinde balon tercih edilebilir. Balonlarda baskı alanı daireseldir ve standart renkler için 19*19 cm’lik bir alana uygulama yapılabilir.

Baskılı balon siparişlerinde metalik ve kalp balonlar da tercih edilebilir. Bu durumda baskı tasarıma bağlı olarak 11*11 cm’lik alana kadar gerileyebilir. Logo konumlandırmaları, baskının daha büyük yansıtılması açısından önemlidir.

En çok yuvarlak formdaki 12″ balonlar kullanılır. Paket olarak fiyatlandırılır ve minimum 10 paket sipariş verilebilir. (10 paket * 100’lü) Ambalajlar yaklaşık 25*40 cm ölçülerindedir.
İsteğe göre kalp balon ya da büyük jumbo balon tercih edilebilir. Adet olarak fiyatlandırılır ve minimum 3 adet sipariş verilebilir.

Logo Baskılı Balon Fiyatları

Logo baskılı balon fiyatları diğer özelleştirilen ürünler gibi tercih edilen kriterlere göre oluşturulur. Sadece 1.000 adetlik siparişte dahi 11 varyasyon oluşturulabilmektedir. Ayrıca baskının uygulanacağı balon türü, standart – metalik seçimi, yüzey ve renk tercihleri gibi özellikler fiyatları değiştiren unsurlardır.

Balon baskı fiyatları için baz fiyat balonun tek yüzeyine tek renk baskı için oluşturulur. Uygulanacak detayların iletilmesiyle birlikte fiyat varyasyonları oluşturulabilir.

Kalisan & Happy Balloons

Kalisan İzmir Çiğli AOSB’de lateks balon üretimi yapan firmadır. Bu durum talebe göre üretim hattını şekillendirebilmesine ve üretimi yönlendirebilmesine imkan tanır. Sahip olunan balon üretim hattı yüksek miktardaki siparişleri dahi kısa sürede tamamlayabilme; acil taleplere hızlı cevap verebilme özelliğine sahiptir.

logo baskılı balon kalisan

Kalisan, kaliteli ürün ve hızlı teslimat, misyonuyla süreçte güçlü bir tedarikçi olarak yanınızdaki firmadır. Üretim süreci 7 gün/24 saat aralıksız devam eder. Dolayısıyla siparişler çok kısa sürede tamamlanıp sevk edilebilir. Firmamız; tam ve yarı otomatik balon baskı makineleri ile günlük 200.000 adetlik baskılı balon siparişlerini kolaylıkla yönetebilecek güce sahiptir.

İzmir’den Türkiye’nin her yerine kargo ile gönderim yapılabilmektedir. Saat 14:00’a kadar verilen baskılı balon siparişleri aynı gün sevk edilmekte ve birçok bölgeye ertesi gün ulaştırılabilmektedir. Baskılı balon siparişinin 14:00’a kadar oluşturulduğu ve siparişin İstanbul’dan verildiği varsayılırsa İzmir’den İstanbul’a 24 saatten daha az sürede ürünler ulaştırılabilmektedir.

2017 Yılında Türkiye’de iki farklı akredite kuruluşça yapılan testlerde Kalisan & Happy Balloons ürünleri yaklaşık 60 maddenin tamamından başarılı olarak standartları sağladı. En 71 part 1-2-3 testlerine ek olarak EN-12 nitrosamine testlerini de geçerek kalitesini tescillendirdi.

Logo Baskılı Balon Üretimi

Baskılı balon şişirilerek darbelemek suretiyle yapılır. Hareketli bir yüzeye baskı yapıldığından dolayı en fazla 4 renk uygulanacak yapıdadır. Bu sayı ön ve arkadaki toplam sayıyı ifade eder. Prensip hatta giren ürünün hızlı ve şekli bozulmayacak şekilde baskısının tamamlanarak hattan ayrılmasıdır.

Temas eden renklerde kaymaları azaltmak için grafik çalışmasının düzenlenmesi gerekir. Balon baskısı için kullanılan balonların tamamı firmamızca sağlık ve kalite standartlarına uygun olacak şekilde üretilir. Baskılı balonlar balon çubuğu ile dağıtıma ve helyum gazı kullanımına uygundur.

Balon baskısı standart ve metalik balon renklerine yapılabilir. Sayfa sonundaki galeriden yaptığımız balon baskılarından örnekleri inceleyebilirsiniz.

Soru & Cevap

KDV oranı nedir? Fatura ihtiyacım yok almasam olur mu?

Sektörde uygulanan KDV oranı %18’dir. Firma ya da şahıs ayrımı farketmeksizin tüm siparişler için yeni müşteri kaydı oluşturulur ve fatura düzenlenir. Şahsi alımlarda vergi numarası yerine zorunlu olmamakla birlikte TC numarası verilir. Belirtilmediği durumda düzenlenecek faturada vergi/TC no sütununa ‘Beyan Edilmedi’ ibaresi eklenir.

Kapıda ödeme seçeneği var mı?

Baskılı balon kişiye ya da firmalara özel yapıldığından, cayma hakkı olmayan ve onay sonrası değiştirilmesi olanaklı olmayan ürün gruplarından olduğundan dolayı kapıda ödeme seçeneği bulunmamaktadır. Tüm siparişler için ödeme kredi kartı ya da havale seçenekleriyle sipariş öncesinde yapılmalıdır.

Minimum kaç adet baskı yapılabilir?

Baskılı balon siparişlerinde, ticari uygulamalarda, minimum sipariş miktarı 1.000’dir denilebilir. Baskı renk sayısına göre minimum sipariş miktarları 3.000, 5.000 ve 10.000 adet olabilir. Gönderilen görseller yorumlanırken detaylar tarafınıza aktarılacaktır.

Baskılı balon siparişinde farklı fotoğraflar-logolar-yazılar kullanılabilir mi?

Her sipariş için ayrı klişe yapılması gerektiğinden minimum sipariş adetlerinde tüm balonlarda aynı şablon kullanılmalıdır. Bu durum fotoğraf, logo ve metinlerin tamamı için geçerlidir. Minimum sipariş miktarı 100 adet olan özel baskılı balonların tamamında bir fotoğrafın/ yazının kullanılması, minimum sipariş miktarı 1.000 adet olan baskılı balonların tamamında aynı logonun/ yazının kullanılması gerekliliği örnek olarak belirtilebilir.

Minimum baskı adeti 1.000 olan bir iş için 500/500 ayrı logolar yaptırılabilir mi?

Siparişin minimum baskı adetini sağlaması için tek unsur kullanılması gerektiğinden, sipariş toplamlarının 1.000’er adet olması gerekir.

Minimum baskı adetinde balon renkleri değiştirilebilir mi?

Siyah ve mor renk balon hariç balon renklerinin farklılaştırılması baskılı balon fiyatlarını etkilemez. Bu sebeple bir ya da birden fazla balon renginin tercih edilmesi mümkündür. 1.000 adetlik bir siparişin örneğin 500 beyaz ve 500 kırmızı balona siyah tercih edilmesi durumunda herhangi bir fiyat farkı uygulanmaz.

Minimum baskı adetinde baskı renkleri değiştirilebilir mi?

Baskı rengi, minimum sipariş adetlerinin tamamında aynı olmalıdır. 1.000 adetlik bir siparişin örneğin 500 beyaz balona kırmızı; 500 kırmızı balona beyaz tercih edilmesi durumunda baskı renginin değiştirilmesinden dolayı çapraz baskı fiyat farkı yansıtılır.

Materyalleri nasıl ulaştırabilirim? | Aktif iletişim kanalınız nedir?

Baskı yapılmasını istediğiniz detayları mail, skype, Kalisan Panel ya da whatsapp kanalından ulaştırabilirsiniz. Whatsapp üzerinden vektörel formatta gönderim yapılamadığından dolayı vektörel çalışmalar mail kanalından ulaştırılmalıdır.

Grafik çalışması ne kadar sürer?

Grafik tamamlanma süresi gönderilen formata göre değişiklik gösterir. Vektörel formatta gönderilen çalışmalara 2-15 dk içinde tamamlanırken çizim gerektiren işler 30 dk- 180 dk arasında tamamlanır. Belirtilen aralıklar grafik tamamlanma süresidir. Dönüş süresi bekleyen iş sayısına göre değişiklik gösterecektir.

Sipariş öncesi numune baskı yapılabilir mi?

Sunumların tamamı grafik üzerinden yapılmaktadır. Bu sebeple baskılı balon siparişi öncesi numune baskı yapılmamaktadır.

Görsel onayı neden önemlidir?

Baskı öncesi hazırlanan sunum, grafik çalışmasının baskıya uygunluğunun teyidi için gönderilir. Şablonda, yanlış gönderimden ya da grafik birimimizden kaynaklı hatalar olabilir. Hataların önüne geçmek için ​balon üzerine yansıtılan unsurların doğruluğu ​mutlaka ​kontrol edilmeli​; ​yanlışlık/eksiklik varsa belirtilmelidir.

Onay alınmasından birkaç dakika sonra hazırlık işlemleri başlatılmaktadır. Bu sebeple baskı başlatılmamış olsa dahi ön hazırlık yapılan işlerde sonradan tespit edilecek hataların telafisi yapılan işleme göre ek ücrete tabi tutulur. Telefon numaraları, adresler, web siteleri özellikle dikkat edilmesi gereken noktalardır.

Baskılı balon siparişim ne zaman tamamlanır?

Üretim programına dahil edilen baskıların sevk tarihi sipariş tarihinde planlanır ve tarafınıza bildirilir. Siparişlerin tamamına yakını 24 saatte tamamlanır.

Siparişleri belirtilenden daha kısa sürede alabilir miyim?

Baskı programını, kargo firmalarının son alım saatine ve iş yoğunluğuna göre dönemsel olarak planlarız. Termin tarihini, sipariş aşamasında, tarafınıza bildiririz. Belirtilen saatlerden sonra verilen ve acil talep edilen siparişler için baskının özelliğine göre belirlenecek ABT ( acil baskı talebi) fiyat farkı ile hızlandırılabilir. Uygulanacak klişe ve makine sayısına göre maliyet belirlenir.

Hangi kargo firması ile çalışıyorsunuz?

Anlaşmalı olduğumuz birden fazla kargo bulunmaktadır. En avantajlı olacak şekilde gönderimler planlanır. Her iki tarafın da aynı kargo ile anlaşması olması durumunda firmalar yüksek fiyat üzerinden faturalandırır.

Siparişimi fabrikadan teslim alabilir miyim?

7 gün 24 saat İzmir AOSB’deki fabrikamızdan, önceden verdiğiniz ve faturalandırılan siparişlerinizi, teslim alabilirsiniz. Teslim aşamasında yeni bir talebin olması durumunda mesai saatleri içinde olması şartı ile talep karşılanabilir.

Firma logomuz yok siz yapabilir misiniz?

Kullanılan bir logo bulunmaması durumunda, tasarım olarak değil; ancak şablona uygun fontlarla öğeleri ön plana çıkartacak serbest çalışma yapılabilir.

Siparişimi otobüsle gönderebilir misiniz?

Baskılı balon siparişlerinde tercih ettiğimiz bir yöntem olmamakla birlikte, otobüsle gönderim talebinin olması durumunda kurye ile organizasyon yapılabilir, bu durumda fiyatlandırma kargo firmalarına göre 6-7 kat fazla olacağı gibi sigorta benzeri durumlar olmayacaktır. Yaşanabilecek bir aksaklıkta tanzim imkanı olmayabilir.

Siparişime …. günü ihtiyacım var, ulaşır mı?

Baskılı balon siparişlerini taahhüt ettiğimiz tarihte tamamlamak ve sevke hazırlamak firmamızın sorumluluğundadır. Kargo kaynaklı gecikmelerin yaşanabileceği göz önüne alınmalıdır. Teslim tarihi ile ilgili bilgiyi geçmiş gönderi loglarına dayandırarak belirtebiliriz. Acil baskılı balon siparişi için ürünleri şube teslimi olarak almak muhtemel gecikmelerin önüne geçebilir.

Logo baskılı balon fiyatları ne kadar?

Logo baskılı balon fiyatları oluşturulurken logonun renk sayısı ana kriterdir. Talebe göre şekillendirilen çok varyasyonlu bir ürün grubu olduğundan dolayı baskılı balon fiyatları görsele göre fiyatlandırılmalıdır. Baz fiyat: Balonun tek yüzeyine tek renk baskı içindir. Kullanılacak balon standart (pasteldir) 12″ boyutunda ve 3,2-3,3 gr ağırlığındadır. Baskılı balon fiyatları için görsel paylaşıldığında tüm varyasyonlarıyla fiyatlar oluşturularak değerlendirmenize sunulur.

Daha yüksek miktarlarda indirim yapılıyor mu?

Yüksek miktardaki talepleriniz için teklif isteyebilirsiniz. Talebiniz 1.000- 5.000 gibi bir aralık ise birim fiyatlar arasındaki farklar temsilli denilecek düzeydedir.

Logo renk sayısı, basılabilir renk sayısından fazla ise ne yapılabilir?

Teknik olarak renk sayısının daha fazla olması mümkün iken; hareketli, şişmiş ve formu değişmeye müsait olan lateks balonlarda sayı maksimum 4 olarak uygulanır. Bu durumda bazı renklerin birleştirilerek sayının indirgenmesi gerekir.

Siparişim esnek, x gün sonra alsam daha ucuz logo baskılı balon yaptırabilir miyim? 

Kalisan’da siparişler 24 saatlik periyotta yönetilir. Siparişin acil olması ya da esnek olması herhangi bir fiyat avantajı sağlamaz.