Kullan At Helyum Gazı

Kullan at helyum gazı, evde uçan balon yapımına olanak tanır. 1.8, 2 ve 3 lt gibi alternatif ürünler bulunur. 2,2 lt tüp ile 15-20 adet balon şişirilmesi mümkündür. Bu sayı 3,2 -3,3 gr ağırlığındaki 12″ helium quality balonlar içindir. 1,8 – 2,0 gr ağırlığındaki 9″ balonların kullanımı ile uçan balon sayısı arttırılabilir.

Lateks balonun bir kısmının hava ile doldurulması durumunda şişirilebilecek sayı arttırılabilir. (%10 -%15 oranını geçmemeli) Bu durumda balonun yükseliş ivmesi azalacaktır. Helyum gazı ile doldurulan uçan balonların havada kalma süresi soğuk ve sıcak mevsimlerde farklılık göstermektedir ve 8-20 saat aralığındadır. Bir kısmının hava ile doldurulması durumunda uçan balonun havada kalma süresi azalacaktır.

uçan balon

Kullan At Helyum Gazı Kullanımı

Tüp ile birlikte küçük bir çevirme aparatı gönderilir. Çevirme aparatını saat yönünde çevrildiğinde gaz akışı sağlanır; ters istikamete çevrildiğinde ise gaz akışı durur. Balonun çevirme aparatına takıldıktan sonra gaz akışının sağlanması verimlilik için önemlidir.

Parlayıcı ve patlayıcı olmaması sebebiyle uçan balon yapımında güvenle kullanılabilecek bir üründür. Helyum hakkında bilgi, uçan balonlarda kullanımı, şişirilebilecek balon sayısı, havada kalma süresi ve maliyet düşürücü detayları paylaştığımız yazıyı blog sayfasından inceleyebilirsiniz.

Kullan at helyum gazı fiyatları için ürünler kategorisini ziyaret edebilirsiniz.