Konfetili Balonlar – Konfeti Desenli

Konfetili balon, son zamanların trend ürünlerden. Son derece sade, sade olduğu kadar da şık bir ürün olan şeffaf balonlarla yapılması, süslemeye uygun oluşu, çeşitli kağıtların eklenmesiyle farklılaştırılabilir oluşu konfetili balonu popüler hale getiriyor. Konfetilerin şeffaf balona doldurulması suretiyle yapılan uygulamalarda, balonun içindeki parçaların balonun tüm yüzeyine yapışmasını sağlamak gerekir.

Resim 1: 7 renkte üretimini yaptığımız baskılı balon: Şeffaf konfetili balon büyük

Şeffaf balonların şekilli renkli kağıtlarla doldurulmasıyla yapılabilen konfetli balonlar oldukça sevilen ürünlerden. Şeffaf balon sayfasında da aktarıldığı gibi şekilli delgeç ve yumuşak dokulu kağıtlarla yapılabiliyor. Şeffaf balonlarla konfetili balon yapımı oldukça zahmetli; ek ürünler gerektiren, zaman alan ve nefesle şişirilirken dikkat edilmesi gereken uygulamalardan.

Resim 2: Konfetili balon yapımında delgeçle hazırlanan kağıtlar ve içi doldurulan şeffaf balonlar.

Şeffaf balonun içine eklenen konfeti ya da kağıt parçalarının elektriklendirilerek tüm yüzeye yapışmasını sağlamak oldukça güç. Bunun için çeşitli gözenek kapatıcı yardımcı ürünlerle tüm yüzeye yapışması sağlanabilse de kullanılan bu malzemeler balonda kirli görünüme neden olabiliyor.

Şeffaf balonlarla manuel yapılan bu uygulamaya alternatif olarak, zahmetsiz şekilde kullanılabilen hazır konfetili balonlar Kalisan’ın yeni baskılı ürünlerinden. Farklı baskı renk seçenekleriyle hazırlanan şeffaf konfetili balonlar, karışık sunumla birlikte 8 kombinasyonla satışa sunuldu.

Tamamı şeffaf balonlara hazırlanan konfetili balonları, organizasyon ve partilerinizde kullanabilirsiniz. Şeffaf konfetili balon, alternatif renklerde üretilmiş olması nedeniyle planlanan konseptlere uyum sağlayacaktır. Doğum günü süslemelerinde, düğün organizasyonlarında ve diğer partilerde görsel sunumu zenginleştirecek trend ürünlerdendir.

Konfetili Balon Çeşitleri

Konfetili Balon 3 farklı tasarımla üretilmiştir: Büyük, küçük ve kalpli.

1- Şeffaf Konfetili Balon (Büyük)

Ana üründür. 7 renkte üretilir. Tasarımda farklı büyüklüklerde konfeti desenleri, dolu ve boş kullanılmıştır.

Resim 3: Ana ürünün sönük, paket içi görünümleri.
2- Şeffaf Konfetili Balon (Küçük)

2 renkte üretilir: Beyaz ve gold. Tasarımdaki öğeler doludur ve sabit büyüklüktedir.

Resim 4:  Beyaz ve gold renkle üretilen küçük baskılı versiyon
3- Şeffaf Konfetili Kalp Balon

Konfetili kalp balon 4 renkte üretilir: Kırmızı, mor, gold, pembe. Tasarımda farklı nokta yoğunluğundaki kalp şekilleri kullanılmıştır.

Resim 4:  Konfetili kalp balon sönük versiyon ve pembe baskı rengiyle.

Konfetili Balon Renkleri (Büyük)

• Şeffaf balon – mor konfetili
• Şeffaf balon – altın konfetili
• Şeffaf balon – gümüş konfetili
• Şeffaf balon – mavi konfetili
• Şeffaf balon – pembe konfetili
• Şeffaf balon – hardal konfetili
• Şeffaf balon – yeşil konfetili
• …

Resim 5: Ana ürün, şişirilmiş görünümleriyle.

Tasarım içi dolu ve boş konfeti öğelerinden oluşur, baskıların üst üste gelmesi, temas yerlerinde renk farklılıklarının olması, konfeti yoğunlukların bazı yerlerde seyrek bazı yerlerde sık olması tasarım gereğidir.

Diğer balonlarda olduğu gibi konfetili balon da helyum gazı kullanımına uygundur. Helyum gazı kullanarak konfetili uçan balon yapabilirsiniz. Konfetili uçan balon yapmak için Kalisan’da satılan 2.2 lt’lik kullan at helyum gazı tercih edebilirsiniz. Bu boyuttaki tüp ile 15 – 18 adet uçan balon yapabilirsiniz.

Konfetili balonlar 10, 25 ve 100 adetlik ambalajlarda satılır. Fiyatlarını öğrenmek ve sipariş vermek için ürünler – hazır baskılı sayfasını ziyaret edebilir belirtilen üç ürünü de fiyatlarıyla birlikte inceleyebilirsiniz.

İçine konfeti ya da sim doldurularak hazırlanan ürün grubu için bknz: Konfetili balon