Baskılı Balon

Baskılı balon son yıllarda popüler bir reklam promosyon araçlarından. Kampanya duyurularında ve açılışlarda birçok firma tarafından aktif şekilde kullanılmaktadır. Logoların konumlandırmalarına uygun oluşu, her renk balonun üretilebiliyor olması baskılı balonları etkili bir ürün haline getirmektedir.

Logo baskılı balon yaptırmak için birçok amaçtan söz edilebilir. Sadece kampanyalarda ve firma tanıtımlarında değil, şirket organizasyonlarında da dekorasyon öğesi olarak kullanılmaktadır. Logo ya da iletiye uygun balon ve baskı renk kombinasyonlarıyla ortamda farklı atmosferler yaratmanız mümkün.

Kalisan günlük 200 bin adet logo baskılı balon siparişini yönetebilecek kapasiteye sahiptir. Baskılı balon siparişi için bastırmak istediğiniz detayları firmamıza ulaştırmanız yeterlidir. Baskılı balon siparişi vermek oldukça kolay bir süreçtir. İletilen detaylara göre grafik çalışması hazırlanır ve onayla birlikte baskılı balon üretimine geçilir.

Baskılı balon fiyatları oluşturulurken temel kriter logonun renk sayısıdır. Minimum 1.000 adet olarak alınan siparişlerde fiyatlar bu doneye göre oluşturulur. Logonun renk sayısının fazla olması durumunda renk sayısı azaltılarak baskılı balon yapılabilir.

Baskılı balonlar helyum gazı kullanımına da uygundur ve helyum gazı kullanımıyla uçan balon haline getirilebilir. Bunun için kullan at helyum gazlarını satın alabileceğiniz gibi 500-600 dolayında uçan balon yapımına imkan tanıyan büyük tüpleri de tercih edebilirsiniz.

Baskılı Balon Siparişlerinde Kullanılan Balonlar

Baskılı balon üretiminde daha çok 12″ ölçüsündeki yuvarlak form balonlar kullanılır. Tercihe göre kalp şekilli balon da kullanılabilir. Yaptırılmak istenen daha büyük balonlar ise adet olarak fiyatlandırılan ve minimum 3 adet yapılabilen jumbo balonlar tercih edilebilir.

Baskılı balon siparişlerinde jumbo balon tercih edildi ise standart olarak balon iki yüzeyine baskı yapılır ve klişeler aynı olmalıdır. Kullanılabilecek baskı renk sayısı da jumbo baskılı balonlarda 1’dir.

İzmir’de balon üreticisi olmamız baskılı balon siparişleri için gerekli olan alternatif balon renklerini bulundurma imkanı sağlar. Stokta olmayan renkler kısa sürede üretim hattına alınabilir ve siparişin baskısı yapılabilir.

Pastel ve metalik renk gruplarında üretilen renklerden kurumsal kimliğinizde kullandığınız bir renk tonunu mutlaka bulabilirsiniz. Zemin rengi olarak renginize uygun olmaması durumunda beyaz balon üzerine konumlandırma yapılabilir. Balon renklerinde yüksek miktarlarda (400 -600 bin) özel renk çalışılabilirken baskı renklerinde 1.000 adette dahi istenilen ton elde edilebilir.

Baskı rengini balonun opak, şeffaf ya da metalik oluşu etkileyebilir. Uygulamalarda pantoneye göre değil görsel tonuna göre renkler oluşturulmaktadır. Balon üzerindeki baskının sönük ve şişik değerlerinde renk farklarının olabileceği bilinmelidir.

Logolu balonlar, balon çubukları ile dağıtılmak üzere tasarlanmıştır. İç mekanda asılarak da kullanılabilir; ancak zincir balon yapımında kullanıldığında baskısız balonlardaki dayanıklılığı sağlamayacaktır. Baskının daha kalın balonlara uygulanmasında dahi sonuç değişmeyecektir. Balon süslemeleri için baskısız balon grubundaki ürünleri tercih etmelisiniz.