Balonlara kaç renk baskı yapılabilir?

Ticari uygulamalarda baskılı balon üretimi minimum 1.000 adet olarak yapılır. Baskı renginin sayısına göre minimum baskı adeti 3.000, 5.000 ya da 10.000 adet olabilir. Baskı, yumuşak ve hareketli bir zemine yapılır. Balona şişmiş şekilde baskı yapıldığından ve balon aldığı her baskı darbesinde şekil değişikliğine uğradığından dolayı renklerde kayma olmaması için maksimum sayı 4’tür.

Baskılı balonlarda baz fiyat balonun tek yüzeyine tek renk baskı içindir. Ekstra renk ve yüzey seçimleri için fiyatlar değişecektir. Renklendirilen herbir unsur için farklı klişeler yapılır ve 4 rakamı bu renklerin toplamını ifade eder.  Yazı sonunda soru & cevap bölümünden detayları inceleyebilirsiniz.

3 renk (klişe) uygulama örnekleri: Ön 3- arka 0 renk | ön 2- arka 1 renk
4 renk (klişe) uygulama örnekleri: Ön 4- arka 0  renk | ön 3- arka 1 renk | ön 2 – arka 2 renk

Logo renk sayısı fazla ise renkler indirgenerek baskı yapılabilir. Yine aynı şekilde renkli baskılarda minimum sayı daha fazla olduğundan dolayı (3.000-5.000) baskı renk sayısı azaltılabilir.

Aşağıdaki grafikte beyaz üzerine 4 renk olarak kullanılan logonun, logo renklerindeki balona beyaz olarak kullanımı yansıtılmıştır. Böylelikle minimum 5.000 adet alınabilecek bir iş 1.000 adet olarak da alınabilir hale getirilmiştir.

Kısıtlamalar ve kotalar nelerdir?

  • Baz fiyat açısından değerlendirilirse Logo tek renkli ise iki yüzey; ki renkli ise tek yüzey baskı yaptırılabilir.
  • 3 renk bir çalışma için minimum sipariş alım miktar3.000 4 renkbir çalışma için minimum sipariş miktarı 5.000’dir