KURUMSAL

Kalisan, Happy Balloons markasıyla reklam ve oyuncak sektöründe faaliyet gösteren bir kuruluştur. Birlikte çalıştığı ajans ve tüketicileriyle bütünleşmeyi, sürekli büyümeyi hedef alan, ekip çalışmasını benimseyen firmamız; her zaman yenilikleri ve yeni teknolojileri izleyen bir şirket olma; teknoloji, sistem ve işleyiş konularında öncü bir kuruluş olma felsefesindedir.

Firmamız birçok boyut ve renkte lateks balon üretir; kalite ve sağlık standartlarının sağlanması için yüzlerce maddelik kontrol listelerini istisnasız uygular. Yönetmeliklere uygunluğunun tespiti için, ürün değerlerinin uygunluğunu belirli aralıklarla akredite kuruluşlara denetletir. Happy Balloons markası ile kendi üretimini ve üretimlerinin pazarlamasını yaparken; yerel ve yabancı firmaların kendi ambalajlarında ürünleri sunmasında tedarikçi rolünü üstlenir. Operasyonlarını İzmir AOSB’deki tesisinden yürütür.

Balon üretim ve balon baskı makinelerini tasarlayabilecek; ihtiyaca göre yeniden dizayn edebilecek birikime sahibiz. Geliştime çalışmaları, lateks işleme prensiplerine uygun şekilde verimli ve standart üretim sağlayacak teknolojiler, bünyemizdeki mühendis ve teknisyenlerimizce gerçekleştirilir. Tamamen yerel unsurlarla gerçekleştirilen yenilikler yerel ve yurtdışı pazarlarında firmamızı güçlü kılmaktadır.

1996 yılında aylık 1 milyon balon üretimi ve 90 bin balon baskı uygulaması ile yola çıktığımızda, önümüzdeki 10 yıllık süreçte aylık beş milyon balon üretmeyi ve üç milyon balon baskı uygulaması yapabilmeyi hedefledik. 2011 yılında 7 milyon balon üretimi ve 4 milyon balon baskısı; 2014 itibariyle de 11 milyon balon üretimi ve 6 milyon balon baskısı yapabilir duruma geldik. Yakın gelecekte yeni balon üretim ve baskı hatlarını da aşamalı olarak sisteme dahil ederek balon üretim kapasitemizi aylık 19 milyon; balon baskı hattımızı da aylık 12 milyon adete ulaştırmayı planlıyoruz.* (* 2/3 zamanda 12” – 3,2 gr için oluşacak rakamlardır)

Sipariş aşamasında, baskılı balon üretiminin hangi makine ya da makinelerde yapılacağını, ne zaman başlanacağını ve ne zaman tamamlanacağını 15 dakikalık sapmalar ile planlar ve uygularız. Tüm aşamaları detaylı loglarla takip eder; terminde sürprize yer olması için gerekli önlemleri alırız. Tekrar baskıları 1 dakika içinde klonlayabiliyor ve 5 dakikadan az bir zaman içinde üretime dahil ederek başlatabiliyoruz. Süreci; sessiz, sakin, stressiz ve hızlı şekilde yönetebilecek yeterliliğe, kapasiteye ve alt yapıya sahibiz.

Hızlı, kaliteli, düzenli ve disiplinli bir süreç yönetimin sağlanması için online sistem çalışmalarını sürdürmekteyiz. 2016 yılında oluşturulmaya başlanan modelle portföyün %15’i sisteme dahil edilmiş ve dahil edilen firmaların işleri tamamen online ortama taşınmıştır. 2017 yılında da çalışmalar sürdürülerek; aşamalı olarak çalışma sistemimizde revizeler yapılacaktır. Bu değişikliklerle online kanalın daha aktif kullanımı amaçlanacaktır.

Bir Cevap Yazın

YORUMLAR:
+ DAHA FAZLA