Özel | Logolu | Hazır Baskılı Balon Üretimi

Logo baskılı balon üretimi yüksek kapasiteli balon baskı hattının yanı sıra disiplinli ve programlı bir süreç yönetimini gerektirir. Balon baskısında kullanılan teknik serigrafidir. Belirli çaplardaki boğumlara sahip özel kumaşlar kullanılarak, esneklik değerine sahip deforme olmayan özel balon baskı boyaları ile baskı yapılır.

baskılı balon üretimi

Baskılı Balon Grubunda Üretimler

Baskılı balon Kalisan’da 3 ana grupta üretilir. Kişiye özel baskılı balonlarla özel baskı isteklerinizi karşılayabilirsiniz. Doğum günü, düğün gibi özel günler için 1.000 adetten az talepleri kapsar. Logo baskılı balonlarla, ticari uygulamaları kapsar, minimum üretim 1.000 adettir. Hazır baskılı balonlar ise özel konseptler için oluşturulmuş temalı ürünleri kapsar.  Balon siparişi öncesi şu sayfayı ziyaret edebilirsiniz: Baskılı balon siparişi

Baskılı Balon Üretimi ve Baskı Süreci

Balon baskısı şişirilmiş balon üzerine yapılır. Balon baskısı yapılırken hatalı olan balonlar, baskı basıncının etkisiyle patlar ve hattan ayrılır. Dolayısıyla paketlenerek gönderilen balonların içinde patlak balon çıkması çok düşük bir ihtimaldir. Baskı alanının aktif kullanılması ve kaliteli ürün sunulması için balon olabildiğince şişirilir ve 12″ balonlar için 19*19, 20*20 ve 21*21 cm’lik oval bir baskı alanı oluşturulur. Esneklik değeri yüksek, kapatıcı özel baskı mürekkepleri ile deforme olmayan, net bir uygulama yapılır.

Basılabilir Renk Sayısı

Saatteki üretim sayısı hatta dolaşıma giren balon sayısını ifade eder. Hatta giren boya hatalarının ve patlayan balonların ayrılması gibi nedenlerden gerçek baskı sayıları, makinede dolaşıma giren sayılardan farklı olur. Komplike baskılarda hatalı ürün sayısı daha fazla olabileceğinden döngüye giren miktar ile aradaki fark daha da açılacaktır. Bu sebeplerle hareketli, esnek ve aldığı her baskı darbesiyle şekli değişen balonlar için kabul edilen maksimum renk sayısı 4’tür. Kaliteli baskılı balon sunmak ve kaymaları minimize etmek için belirlenen optimum sayıdır.

kalisan-balon-uretimi

Balon Baskı Makinesi

Baskı renk sayısı arttıkça üretim sayısı ters orantılı azalır. Üretilen ve pazarlanan balon baskı makineleri ile 700- 1000 adet arasında baskılı ürün alınabilir. Balon kalitesine göre aralık artar. Balon baskı makinelerinin verimi de üretim sayısı açısından önemlidir. Çoğunlukla açılışlara yönelik acil talepleri karşılamak durumunda olan ve esnekliliği olmayan bu sektör için süreç oldukça stresli olabilir. Bu sebeplerden hattımızda kullandığımız balon baskı makinelerimizin bir kısmını kendimiz tasarlayarak verimi en yüksek olacak şekilde kurgulamaktayız. Süreçteki hızımız ve sektördeki inisiyatifimiz özgün makine tasarımlarımız ile mümkün hale gelmektedir.

Çalışma ve İş Yönetim Süreci

Lateks Balon üretimi teknik olarak ”sürekli sistemde” yapılır. Hattımızda çeşitli boyut ve renklerde yapılan üretim 7 gün/ 24 saat esasına göredir. Balon baskı hattında her ne kadar aynı şart geçerli olmasa da firmamız balon baskı hattında da 7/24 esasına göre çalışır. Bu durum aldığımız yerel pazar işlerini hızlı ve programlı şekilde karşılamamıza olanak tanır. Alınan siparişler belirtilen teslim saatinde tamamlanabilmesi için programlanır. Sipariş aşamasında, üretimin hangi makine ya da makinelerde yapılacağı, ne zaman başlanacağı ve ne zaman tamamlanacağı planlanmış olur. Üretimden pazarlamaya tüm birimlerin koordinasyonu süreci hakim şekilde yönetmemize olanak tanır.

Hızlı Üretim & Hızlı Sevkiyat

Yapılacak açılış ya da organizasyonlara özel baskılı balon yaptırmak isteyen firmaların talepleri çoğunlukla ani gelişmekte ve firmalar siparişlerini hızlı bir şekilde tedarik etmek istemektedirler. Firmamız, tesisinde balon üretim ve balon baskı hattında 7/24 çalıştığından dolayı taleplere çok hızlı yanıt verebilmektedir. 29 Ekim tarihi için sipariş yaptırma fikri 28 Ekim Tarihinde geldiyse, İzmir’den kargo süresi 1 gün olan lokasyondaysanız ve tercih ettiğiniz firma Kalisan ise geç kaldınız sayılmaz.

Küçük bir gecikmenin dahi organizasyon planlarını olumsuz etkileyeceğinin bilinciyle ve disipliniyle çalışıyoruz. Entegre sistemimiz ile siparişlerin tüm aşamaları detaylı loglarla takip ediyor ve müşterilerimizle paylaşıyoruz. Tekrar baskıları 1 dakika içinde klonlayabiliyor ve 5 dakikadan az bir zamanda üretime dahil ederek başlatabiliyoruz.